Ottaa niin päähän...

Ei naisilla oo minkäänlaisia tapoja täällä treffeissä.. kadotaan vaan sanomatta mitään ja ensin väitetään kiinnostuneelta.. ja sitten vielä ollaan profiileissa niin sosiaalisia kun ei osata edes alkeellisimpia kommunikaatiotapaja... Näin suomessa.. ei ihme että on niin paljon sinkkuja tässä maassa.. prkl
7263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
Aloittaja

Ja minkä helvetin takia sitä profiilia pitää sit käydä kyttäämässä joka helvetin päivä kun ei viesteihin enää kerran vastaa??

Äänestä

Aina ei nappaa. Herra antoi, Herra otti, tyydy siihen hotten totti ! :D

Äänestä

Aina vaan etsitään sitä parempaa

Äänestä

Näin se vaan menee puolin ja toisin. Elämää tämä vain on ja nykyään aika monella virtuaalista.

Äänestä

Nyt näyttäis siltä, että kohteliaat käytöstavat puuttuvat molemmilta sukupuolilta.

Äänestä

Oletko ajatellu, et molempien osapuolten täytys olla aktiivisia. On todella vaikea kirjoitella ihmisen kanssa joka ei kysy mitään. Jos osaa vastata vain toisen esittämiin kysymyksiin eikä muuta osaa, niin se on pitemmän päälle melko puuduttavaa. Jossain vaiheessa sitä ei vaan enää jaksa kysellä miten toisella menee. Silloin sitä vaan lakkaa kirjoittamasta. Toinen asia on, et jos suusta ei koskaan tule muuta kuin narinaa ja kaikkea negatiivista, niin kuka jaksaa... Pikkasen enemmän mielenkiintoa sitä toista kohtaa ja paljon positiivisia ajatuksia kehiin, niin jotain voi vaikka kiinnostaakkin.

Äänestä
  • Jostain syystä hyvin tyypillinen ongelma miehille ettei osata puhua sovinnaisesti asiaa. Ei huumorintajua mutta sitä enemmän vonkaamista :(

    Pikkulinnut lauloi nääs.. eli melkein kaikki ne naiset joiden kanssa viestittelin valitteli samoja asioita, tyhmiä ja sikamaisia miehiä on liikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pc1 kirjoitti:

Ei naisilla oo minkäänlaisia tapoja täällä treffeissä.. kadotaan vaan sanomatta mitään ja ensin väitetään kiinnostuneelta.. ja sitten vielä ollaan profiileissa niin sosiaalisia kun ei osata edes alkeellisimpia kommunikaatiotapaja... Näin suomessa.. ei ihme että on niin paljon sinkkuja tässä maassa.. prkl

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu