Onko kenelläkään ollut sydämmen muljahuksia esim jos oot kylkiasennossa saataa tulla useita muljahuksia eli sydän lyö epätahtiin tai liikaa? Onko kenelläkään kokemusta asiasta ja onko se vaarallista?
Olen kerran käyny tutkiuksissa ja se ei ollut kuulemma vakavaa kuulemma vaan kuuluu ikään olihan vasta 15... Nykyään olen 18 ja oireita tulee silti ehkä kerran kuussa tai enemmän.
Olen kerran käyny tutkiuksissa ja se ei ollut kuulemma vakavaa kuulemma vaan kuuluu ikään olihan vasta 15... Nykyään olen 18 ja oireita tulee silti ehkä kerran kuussa tai enemmän.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ota ihmeessa toinen mielipide, sydänlihasrefluusiosta
Todennäköisesti toksoplasmainfektio - se aiheuttaa yleisesti myös sydänlihantulehduksen. Ei ole helposti parannettava.
Muista samalla toksoplasman erottelu otanta.
Ektoplasmaa saattaa myös olla.
dänperäistä:
................jatkuu.
24. Kysymys:
- Itselläni ollut nykyään ilmeisesti vaihdevuosiin liittyviä sydämen muljahduksia ja tykytyksiä silloin tällöin.
Vastaus:
- Seuraava on oletuksella, että lääkäri on tutkinut sydämen ja todennut sydämen muuten terveeksi. Todennäköisinpänä syynä pitäisin näiden maitohappobakteerien puutetta limakalvoilla. Nimittäin ruokatorven limakalvoilla on jatkuva pieni tulehdus mhb.n puutteen takia ja yhteys sydämeen on hermotuksen kautta – josta voi tulla yleensä vaarattomia muljahduksia ja tykytyksiä.
Jatkuu.............
http://maitohappobakteeri.omasivu.fi/?page_id=39
Opastus po probiootti-bakteereihin:
http://maitohappobakteeri.omasivu.fi/?page_id=67
Po bakteerit mm sieraimiin:
http://maitohappobakteeri.omasivu.fi/?page_id=32
mulla muljahtelee sydän kanssa..tuntuu hassulta..muljahtelee melkein joka päivä iltaisin..johtunee iltalääkkeestä mitä joudun syömään, ketipinor. Tähän alkaa tottumaan jo.
Heh! Voipi olla pelkästään magnesiumin puutetta! Itseltäni loppui monet sydämen läpätykset sun muut muljahdukset, kun otin reilusti magnesiumia lisäravinteeksi.
Muljahdus on useimmiten täysin vaaraton, joskin hyvin inhottavan tuntuinen sydämen lisälyönti. Jossei muljahduksia ole jatkuvasti, ei tarvitse olla huolissaan. Tät olen siis kysynyt kardiologilta :)
Hei ystävähyvä! Juotko paljon kahvia tai energiajuomia?
Nämä näes aiheuttavaat tätä. Itsektäni loppui kuhan lopetti.
Lopun alkua se on tuo mulujahtelu. Ei voi mittään...