Kolme varmaa tapaa jättää mies ?

yksin vai yhdessä ?

TV-sarjaa mukaellen toisenlaista näkökulmaa?

13

365

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näillä mennään

      Nainen sanoo miehelle:

      *sul on pieni kalu
      *mulla on uusi mies
      *kulta, olen raskaana

      • Taikka:

        - Äiti muuttaa meille pysyvästi
        - Pelasin nettipokerissa säästömme ja otin kymppitonnin pikavipin nimissäsi
        - Odotan työkaverillesi lasta


    • käyttäydy kuin mies

      vaihda kalsarit vain kerran viikossa
      älä osallistu kotitöihin
      käytä kaikki vapaa-aikasi netissä tai television seurassa

      • Lisäohjeita:

        - juo kaljaa sohvalla jalat pöydällä kalsarit jalassa ja käske muijaa menemään kaupasta hakemaan lisää
        - piereskele äänekkäästi ja rapsuttele sukuelimiäsi vieraiden läsnäollessa
        - kutsu kaverisi pikkujoulujen jatkoille ja juhlitte äänekkäästi aamuun asti tyhjentäen talon viinat ja rúoat sekä pistämällä painiksi ja heittämällä tikkaa anopin kuvaan


    • varmoja nakkeja

      Nolaa mies poikansa/tyttärensä nähden.
      Flirttaa hänen parasta kaveriaan.
      Syytä häntä huonosta seksistä/seksittömyydestä.

    • -kehu alituseen EXiäsi,
      -Aloita aina perusteellinen imurointi ja pölyjen pyyhintä telkkarin edessä juuri kun sieltä tulee se vuoden tärkein lätkämatsi tai formulaosakilpailu.
      -Kerro että tästä edespäin teillä syödään vain kevyttä kasvisruokiaa.

    • v-tyyli

      v-ittumaisuus, v-ittuilu, v-ituttomuus

    • damda...dam...

      Kysäri väärin asetettu....pitäisi olla mikä mukavin tapa....se on vieraissa käynti :D

    • ananas ja kookos

      Kysymyksen asettelu ei avaudu minulle.

      Halutaanko tietää miten mies saadaan varmasti jätettyä, eli ei enää ota yhteyttä, kuten esimerkiksi lähestymiskielto tai maapallon toiselle puolelle muuttaminen.

      Vai halutaanko tietää miten saa miehen itse tekemään lähtöpäätöksen, esimerkiksi ryhtymällä elämään miehen varoilla tai vaatimaan häntä huolehtimaan kaikista kotiaskareista.

    • Onemanless

      Aloita ensin haukkumalla sen työ ala-arvoiseksi näpertely hommaksi, jos ei ole töissä, niin sitten, ettei se edes pääse mihinkään töihin, nahjus.
      Jos ei tehoa, niin nosta panoksia ja hauku sen auto. Jos ei ole autoa, niin valita sitten siitä, ettei pääse mihinkään kun ei nahjus edes autoa ole saanut hankituksi.
      Elleivät nämäkään tehoa, niin lisää pökköä pesään ja hauku sen suku ikäviksi ihmisiksi, tässä se voi olla kylläkin samaa mieltä, mutta sitten exä rumaksi, joka ei olisi muita saanut, mutta kun se jätti sinut, niin otit itse säälistä kumppaniksi parempaa odotellessa.
      Laitetaan neljäskin neuvo, jos ei vieläkään tajuu häipyä, kun olette ostarilla ostoksilla, vilkuile maahanmuuttajien suuntaan ja ihastele kuinka komeita nuo on ja hyvinpukeutuneita, niillä olis varmaan enemmän rahaakin ostaa lahjoja itsellesi. Tässä vaiheessa viimeistään, jos eroon haluttava mies on siis suomalainen, niin kyllä se häipyy.

    • siipeily seis

      Vaatii miehen osallistumaan talouden kuluihin ja kotitöihin fiftyfifty, silloin ei tarvitse edes jättää vaan mies häipyy ihan omasta halustaan.

    • Miksi tarvita

      kolmea tapaa, kun yksikin riittää ?
      otat vain kamasi ja lähdet.

    • Yksikin riittää, kun lemmiskelee vieraan miehen kanssa hänen silmiensä edessä.

      Voi kauheeta.. :DDD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      81
      2526
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2126
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      965
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      867
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      660
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      548
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      515
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      492
    Aihe