Tiedote ylläpidon palstalla

14

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herran kostp

      Olen myös valittanut sinne sinusta ja puolustanut . . .
      parhaan kykyni mukaan.

    • -tomumaja-

      Kiitos Pe.ku!

    • Aloituksen asia on tarpeellinen. Tomumaja on aiheetta joutunut useamman kirjoittajan hampaisiin hyvinkin epäsiveellisellä tavalla.

      • huomioija

        -tomumajalle- Terveisiä ja pärjäile, Pe.kulle kiitos.


    • Herran korsto

      Varmaankin se 16 vuotias tyttö joutui maksamaan valtiolle suuren summan ja vastustelemisesta virkavallan edustajaa, monta kultaista kopeekkaa.
      Elämme suomessa emme ole suomalaisia.

    • tröööt!!!

      Katsotaanpas, kuinka pian nettipoliisi teitä auttaa.

      Se ei ole auttanut, kun juutalaisfoorumilla on pyydetty poliisilta apua teidän itsenne, juutalaisia ja kristittyjä vastaan harjoittaman vihakirjoittelun, sekä muun kiusanteon vuoksi.

      Nettipoliisi on saanut teistä lukemattomia ilmoituksia. Ilmeisesti helluntaiseurakuntiin kuuluvat poliisit ovat pitäneet huolen, ettei teitä vastaan ole aloitettu tutkimuksia. Mutta epäilemättä he ovat tikkana paikalla, kun te itse hälyytätte apua!

    • .......

      Uskovaiset ihmiset!
      Onko missään niin riitaista porukkaa kuin uskovaisissa?
      En ole uskovainen, en myöskään tuputa lähimmäisille mielipiteitäni ainoina oikeina.
      Elän rauhassa kaikkien kanssa. Enpä todellakaan halaja joukkoonne.

      • Harmissaan oleva

        Peku ei ole uskovainen, eikä moni muukaan tällä palstalla häiriköivä. Palstan uskovaiset ovat kaikonneet palstalta. Kuka tätä jaksaa ja kehtaa???


    • ...

      Pekulle. Eihä se mikään tiedote ollut vaan sinun yksipuolinen mielipiteesi.

      • Raamattuunuskova

        Niin, ja miksi Pe.ku saa pilkata ja rienata uskovia ja Jumalaa mielin määrin, eikä hänen parjauksiaan koskaan poisteta ?


      • näsäviisas peku
        Raamattuunuskova kirjoitti:

        Niin, ja miksi Pe.ku saa pilkata ja rienata uskovia ja Jumalaa mielin määrin, eikä hänen parjauksiaan koskaan poisteta ?

        Pekun tyyli on olla vastarannan kiiskenä tällä palstalla. Jos poliisia ruvetaan näihin sotkemaan niin mitenkähän tuo uskonrauhanrikkomuspykälä.

        Joka ketjuun hän sotkee muka järkipuheita, mutta ne ovat kaikki toisten ihmisten ja varsinkin uskovien mustamaalaamista!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1472
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      923
    3. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      57
      893
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      892
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      816
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      700
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      693
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      337
      666
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      654
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      626
    Aihe