Kun Suomalaiset nuoret eivät saa työ tai koulutuspaikkoja, kun "maahantunkeutujat" vievät ne itselleen??? Kysyn vaan??? Muualla ne ovat jo alkaneet:
Mitäpä mieltä olette alkaako Suomessa mellakat???
Tosi on
21238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kukahan on ruvennut kirjoittamaan "Tosi on" nimimerkillä? Se entinenhän aina valitti että kukaan maahanmuuttaja ei tee työtä.
Useimmat mamut eivät tee työtä.
Ne harvat, jotka tekevät, vievät meiltä työpaikkoja.
mellakat olen mukana varmasti ja sääliä en tunne
Maalaisilla kun on tuota aikaa...
Suomen ongelmat eivät näy niin nopeasti kaduilla, koska kansa on pieni ja hajallaan isohkossa maassa. Lisäksi suomalainen on usein sellainen kärsimykseen valmis hyssykkä, jos huono tuuri käy ja jolla ei ole kokoontumishenkeä.
Jos jotain tehdään, niin siinä ei sitten ole mitään järjen häivääkään vaan sellaisia väkivalataisia tunteenpurkauksia, joilla on ikäviä seurauksia.
Eli älykkyyttä, organisoitumista, kokoontumispyrkimyksiä tarvittaisiin näihin vaikutusyrityksiin, ei mielipuolisia raivokohtauksia.
Tällä hetkelläkin on tilanne että ympäri maata on paljon syrjäytynietä ja masentuneita täydelliseen hiljaisuuteen omassa asunnossaan. Heidät pitää saada koottua koomastaan eri puolilla maata. Alkavat pelkäämään ihmisiä yksinäisyydessään muutoin.
Kukaan ei heitä auta, sillä viranomaiset keskittävät aina vain suuremman ajan ja tutkimisen ulkomaalaistaustaisten hyysäämiseen.
Järjetöntä touhua rahdata maahan lisää sakkia, kun omillakaan nuorilla ei ole töitä.
Nimimerkillä "Tosi on" ei kuitenkaan näytä olevan yhtään esimerkkiä tällaisesta "rahtaamisesta".
Ongelma ei niinkään siinä, että maahanmuuttajat veisi työpaikkoja vaan, siinä, ettei Suomessa ole riittävästi veronmaksajia lystin rahoittamiseen.
Mellakka alkaa siitä kun Suomi lähtee mukaan Naton sotiin, viimeistään kun ne lähtevät Venäjää vastaan.
Suomalaisista vain älylahjoiltaan vaatimattomat tai kompleksiset tms lähtevät Natoon tapattamaan itsensä.
Eivät "maahantunkeutujat" työpaikkojamme vie. Tavallisissa ali-arvostetuissa töissä he saavat mitä muille ei kelpaa. Ja jos he eivät näitä ali-arvostettuja töitä saa, ovat he työttöminä. He turhautuvat ja takuuvarmana mellekat alkavat viimeistään sitten kun heidän kantansa on kasvanut tarpeeksi suureksi ghetoissaan joista suomalaiset "pakenevat".
Ghetoissa ne ensimmäiset mellakat ovat.
Näin se on mennyt muuallakin. Miksi ei meillä? Hehän muuttavat samoille alueille oman alkuperänsä luo.
Ei ala mellakat, koska näitä syrjäytyneitä ja niitä luusereita jotka eivät ole kyenneet itselleen kunnon ammatia hoitamaan, niitä on onneksi viele suhteellisen vähän.
ala mellakoimaan, vaan ahkerat veronmaksajat, kun mitta täyttyy kunnolla.
luuserit alkavat mellakoimaan, eivät ahkerat veronmaksajat. He nimittäin kulkevat kiltisti työpaikan ja kodin väliä tienaten rahaa pankeille jonka velkaorjia he ovat. Luuserilla ei ole mitään menetettävää.
Nähdäkseni mellakat aiheutuvat siitä, ettei muslimit siedä vääräuskoisia kristittyjä, vaan heidät täytyy koraanin mukaan tappaa silloin kun siihen tulee tilaisuus. Otetaanpa esim. Gazan muslimiterroristit, ohjusten ammuskelua ja itsemurhaiskuja ja myötätunnon keräämistä länsimailta silloin kun Israel puolustautui.
Palet ja kurdithan tuolla hesan kaduilla tuntuu viime aikoina riehuneen ja liikennettäkin pysäyttelivät.
ylehän ei näistä vitsi uutisoida.
Suomalaiset, varsinkaan persut eivät osaa mellakoida. Purevat vain hammastaan. Ehkä katkenneita hampaita ja irronneita paikkoja pitää varautua korjailemaan.
Sanokaa yksikin hyvä syy, miksi jäädä tähän maahan, näin syntyperäisen suomalaisen?
Loputon maksumiehen rooli ei enää kiinnosta.
Minnekä aioit mennä? Judeomasoninen systeemi kattaa koko maapallon.
Pohjois-Koreaa. Siinä on maa joka ei kuvia kumartele ;D)))
Haluat siis mellakointia,jotta pääset potkimaan ja ampumaan,hömppä-heikki,ei hyvä. UUS-NATSIT ei ihme kyllä ymmärrä mitä Hitlerille kävi.Se raivopää joutui ampumaan itsensä,koska tuhosi silloisen Saksan maan...
E imellakointia kukaan halua, mutta kun katsoo uutisia niin sielllä se mellakointi kuuluu joka päiväiseen elämän menoon tuolla Välimeren rannalla ja Lähi- Idässä.
Ei siellä ainakaan Suomalaiset mellakoi ihan ovat paikallisia asukkeja.
Niin että onko tuota sakkia syytä ottaa Suomeen mellakoimaan tai niitä aiheuttamaan rauhalliseen Suomeen kysyn vaan???