Miehet ovat negatiivisiä ja pelkäävät feminismiä.
Se on sen takia kun miehet tietää että feminismi saa kohta vallan.
sitten me kaikki tiedämme kuka jää toiseksi
ha ha ha....
GIRL POWER
feminismi kukkii!!!!
7
379
Vastaukset
- Bitch
Naiset eivät ikinä kykene mihinkään yhteistyöhön. Johan sen näkee naisvaltaisissa työpaikoissa. Ne ovat kyräilyn, paskan puhumisen selän takana ja toisten (naisten) arvostelun tyyssijoja. Jos joku saa edes 20 naisen revohkan jotenkin yhtenäiseksi, jotka eivät koskaan tee mitään ed. mainittua toisilleen, on hän mahti fakiiri!
- totta
tuossa on perää, mutta miksi näin? Hajoita ja hallitseko tuossa toimii, kokevatko naiset jatkuvaa uhkaa? Eikö epävarma ihminen puolustaudu juur tuolla tavalla? Miksi sitten naiset ovat epävarmoja? Onko paskan puhuminen toisista oman pahan olon purkamista? Miksi naisilla sitten on paha olo? tuntuuko naisista että oma elämä tukossa eikä mahdollisuuksia vaikuttaa?
Onko tässä eroa nuorten ja vanhempien naisten välillä? Mulla on aavistus, että voisi olla, kuulun itse siihen välisukupolveen, en ihan nuori mutta en neli-, viiskymppinenkään. Eri aloilla on tietysti eri tavalla. Oisko niin, että nimenomaan naisvaltaisilla aloilla joilla huonot palkat ja vain harvalla naisella ylenemisen mahdollisuudet ja miehet johtajina, oisko siellä yleisempää?
Toisaalta onko pahanpuhuminen sitä naisten vallankäyttöä, ottaa haltuun sillä tavalla tilanteita, kun ei ole muunlaista valtaa.
Mistäs sen tietää miten paljon paskaa miehet puhuvat kun en ole mies enkä miesporukoita salakuunnellut?
- Mies vain
feminismi on kuin homekasvusto kylpyhuoneen seinärakenteissa, se tiedetään pahaksi asiaksi jo ennenkuin se on näkyvissä ja kun se näkyy, on tuhot jo valtavat. Kuten feminismi, myös homevauriot on korjattava perinpohjaisesti poistamalla KAIKKI pilaantunut aines ja rakennettava tervettä tilalle.
- hertha
Home kuuluu luontoon ja luonnon tasapainoon.
Kylpyhuoneet ja laatat eivät.
- mies
miesten käy, kun feminismi saa vallan. Jos saisit päättää niin miten miehiä olisi sen jälkeen kohdeltava. Tai minkälainen asema miehillä yleensä olisi.
- eks boks
kirjoitustyyli samanlainen.
- Mies
ja kysyn vielä, että mitä ja miksi sitten miesten tulisi pelätä. En ainakaan äskeiseltä feministiltä saanut selväjärkistä vastausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399230Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748074Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625850William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542409Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62127Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821769Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201710Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921486Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71458Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401393