Miksi vanhusten hoito,

on aivan retuperällä Suomessa vieläkin. Rahaa kyllä riittää kyllä EU-paketeihinkin, kuten Kreikalle, Espanjalle jne. Eduskunnassakin nämä "huono palkkaiset" saavat lisäansioita, ties mistä kokouksista ja kissanristiäisistä.. Miten oilsi, jos soliaaliturvaa parannettaisiin, ainakin vanhusten osalta..
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On se kyllä ihmeellistä, että jopa 90 luvun lamaaikaan vanhuksista
pidettiin parempaa huolta kuin nyt,

Verot on noussut moninkertaisiksi, mutta rahat ei riitä enää mihinkään.
Siitä syntyy päätelmä että eu: vie rahamme, ja euron tukeminen loput.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eräs mielipide kirjoitti:

on aivan retuperällä Suomessa vieläkin. Rahaa kyllä riittää kyllä EU-paketeihinkin, kuten Kreikalle, Espanjalle jne. Eduskunnassakin nämä "huono palkkaiset" saavat lisäansioita, ties mistä kokouksista ja kissanristiäisistä.. Miten oilsi, jos soliaaliturvaa parannettaisiin, ainakin vanhusten osalta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu