Satuin näkemään vähän loppua tänään sarjan toisesta osasta. Ei tiedä olisko itkeny vai nauranu. Etää YLE moista näyttää. No ne tyypit oli kyl niin "omaperäisiä" et ei toi ohjelma ainakaan ketää tolkuissaan olevaa vakuuta, J ane jotka ei oo tolkuissaan niin ne on jo valmiiksi meedioihin uskovia.
Siinä oli mm. mies joka kauokokirjoitti viestejä kuolleiltä tai jotaisellasta.
Ei osannun itsekään tulkita niitä harakanvarpaita. Vaimo oli kuulemma hyvä tulkitsemaan. Vaimo hei, onki noi jotai roomalaisia kirjainaakkosia? En mää tiiä. Ja miehelläoli iso ristiriipus kaulassa
"Meediot" TV:ssä
11
72
Vastaukset
- *0*
Tässä pari aiempaa ketjua aiheesta:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11062280
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11059773 - ....................
Jos Jumala on ja Jeesus on Meesias, niin myös Perkele on. Ja he ovat. Ihmiset uskovat jotenkin hämärästi Jumalaan, mutta jos pitäisi puhua Jeesuksesta, niin se on TOSI nihkeetä. Ja että Perkeleen henkivallat vaikuttaisivat tässä maailmassa on jotenkin naurettavaa. Eikö ole vähän erikoista? Ei Raamattu valehtele näistä asioista. Se on sit eri asia paljonko on ihmisten omaa humpuukia, rahastusta ja mitä.
- *0*
Onkohan meillä eri Raamattu?
- ....................
*0* kirjoitti:
Onkohan meillä eri Raamattu?
2992 painos mulla on käytössä. Olet Jehovan todistaja? Vaikutat epätasapainoiselta.
- ....................
.................... kirjoitti:
2992 painos mulla on käytössä. Olet Jehovan todistaja? Vaikutat epätasapainoiselta.
1992 siis julkaistu, korjaanpa sen. Kiristääkö vanne päätä?
- ....................
*0* kirjoitti:
Onkohan meillä eri Raamattu?
Luultavasti ei. Eikö Raamattu puhu mitä kaikkea käärme, perkele, saatana, riivaajat, saastaiset henget ja mahdollisesti muilla nimityksillä esiintyvät pimeyden henkivallat maanpäällä ovat tehneet. Raamattuhan sanoo, että epäjumalanpalvelijat palvelevat riivaajia (1 Kor. 10:20).
Onko meillä eri Raamattu? - Vai?...............
.................... kirjoitti:
Luultavasti ei. Eikö Raamattu puhu mitä kaikkea käärme, perkele, saatana, riivaajat, saastaiset henget ja mahdollisesti muilla nimityksillä esiintyvät pimeyden henkivallat maanpäällä ovat tehneet. Raamattuhan sanoo, että epäjumalanpalvelijat palvelevat riivaajia (1 Kor. 10:20).
Onko meillä eri Raamattu?ensin kirjoitat että ajatus siitä, että "perkeleen henkivallat vaikuttaisivat tässä maailmassa on jotenkin naurettavaa" ja sitten käännät kelkkaa
- Mirka . .
Ylen esittämät "jumalan palvelukset" ne vasta naurettavia ovat.
- blhgiohg
Totta!
Eroaa miten joistakin TV7:n ohjelmista? En ole katsonut, siksi kysyin. Eikös kuitenkin hyvät ja pahat henget seikkaile kummallakin kanavalla?
- cjlkfh
Ne oli tosiaankin harakanvarpaita. ei ihme että ei osannu tulkita, jos ne olis ollu roomalaisia aakkosia, joiksi näitä meidän käyttämiä aakkosia myös kutsutaan, niin ehkä niistä olisi jotain selvää saanut, tai ainakin sen, että niistä ei selvää saa.
"Gkgo dffgjo kdgji hpoyp odogo jsuyr tdu drot di, kakj skfj fgqanh f fir eff kåhh sugi dfs fvhsut fto gookg ckfdl."
Vai mitä mieltä olette edellisesta virkkeestä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679496IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3006676Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681621Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921235- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut731038Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741