Kortsu???

Ei frigidi!

Olen nainen ja en tunne mitään, kun mies käyttää kortsua. Mielestäni se on huonompaa, kuin jos käyttäisi dildoa.
En ole tunnoton, mutta kun miehellä on kortsu päässä, on kuin joku puun runko jyystäisi, eli ihan kamalaa.
Käytämme sitä ehkäisykeinona, koska minulle ei sovi e-pillerit.
Mitä mieltä ovat niin miehet kuin naisetkin, jotka ovat päätyneet kortsun käyttöön?

7

205

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ATM:lle jämät

      Monenko miehen sperman jämät sisälläsi sitten muhii?

    • Korjauskorjaus

      Tarkoitin siis, että kortsu on päällä, vaikka kai sen voi pitää päässäkin, jos on pieni pää.

    • habla.

      Jos sulla on vakituinen kaveri niin ei sitä koko aikaa tarvitse käyttää. Loppuakohtimentäessä huputtaa. Tai nakkaa mättäälle. Tuo on ylivarovaisuuden maximointia tuollainen. Vähän kun seuraat omaa kiertoas, niin sekin jo kertoo jotain siitä millon kannattaa pelata varman päälle.

    • Miksi noin kimpaantunut vastaus? Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa.

    • ap, oletko harkinnut kierukkaa? Muitakin vaihtoehtoja on, jos pillerit ei sovi eikä kumin käyttö tunnu luontevalta. Ei muuta kuin keskustelemaan gynen kanssa ehkäisyvaihtoehdoista!

    • eräs tosiasia

      Olipa aloitus provo tai ihan mikä hyvänsä, niin tosiasia on, että dildo on aina nautinnollisempi kuin aito elin. Kortsulla ei ole asiaan vaikutusta.

      • vcxvcvcxvcx

        Ei kyllä ole naisen suusta tuo vastaus. Dildo ei todellakaan tunnu naisten mielestä paremmalta kuin aito penis. Sehän on itsestään selvää ja aitoa penistä yrittävät dildovalmistajat jäljitellä. Se, että onko masturbointi parempaa kuin seksi on taas asia erikseen.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      259
      9718
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      178
      5493
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5099
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      68
      4778
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      189
      2288
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2199
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      300
      1809
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1527
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1441
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1103
    Aihe