Vain eläin raatelee??????

http://rahmispossu.net/2012/10/29/silvottujen-naisten-maara-kasvaa-ruotsissa/ Todella sairas ja epäinhimillinen,
kivikautinen naisten rituaaliraatelemisperinne on ruotsissa
jokapäiväistä!
Mitenkähän muna sahlin suhtautuisi oman esim kolmevuotiaan tyttärensä(mikäli on)tai lapsenlapsensa
sukupuolielinten julmaan silpomiseen missä postetaan
esim lasipalasella repimällä kaikista herkimmät tunto-
alueet ?Varmaan marssille hyvän asian puolesta!
498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kiinnosta ollenkaan. Marssimaan lähdetään vain oikeasti tärkeistä syistä. Vaikkapa siksi jos päässäni muhii mielikuvitus-ajatus siitä että joku valkoinen heteromies jossakin on kukaties tehnyt pahaa.

Äänestä

"Maissa joissa naisten silpomista harrastetaan, silvotaan kaikkia naisia uskontoon katsomatta. Islamiin naisten silpominen ei kuulu, vain poikien ympärileikkaus on islamin mukaista samoin kuin juutalaisilla. Silpomista kuitenkin usein perustellaan uskonnolla. Etiopian juutalaisten yhteisö, falashit, harjoitti ennen silvontaa. Kyseessä on enemmän yhteisöllinen kuin uskonnollinen ilmiö, vaikka monet silvonnan kannattajat uskovatkin islamin tai jonkun muun uskonnon edellyttävän sitä (esimerkiksi Etiopissa jotkut koptilaiset kristityt papit ovat kieltäytyneet kastamasta tyttöjä, joita ei ole silvottu)."

-Wikipedia.

Äänestä
  • Hassua miten mikään paha asia ei kuulu islamiin, vaan on pelkästään kulttuuria.

    Hassua miten islam jakelee rangaistuksia kaikista niistä asioista joita se pitää pahoina, mutta pikkulasten silpomisesta ei tule mitään rangaistuksia.

    Väittäisin tuolla perusteella jopa, että pikkulasten silpominen kuuluu islamilaiseen kulttuuriin.

    Äänestä

vitun ruotsinsuomalaiset

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Suljetulle tekijät! kirjoitti:

http://rahmispossu.net/2012/10/29/silvottujen-naisten-maara-kasvaa-ruotsissa/ Todella sairas ja epäinhimillinen,
kivikautinen naisten rituaaliraatelemisperinne on ruotsissa
jokapäiväistä!
Mitenkähän muna sahlin suhtautuisi oman esim kolmevuotiaan tyttärensä(mikäli on)tai lapsenlapsensa
sukupuolielinten julmaan silpomiseen missä postetaan
esim lasipalasella repimällä kaikista herkimmät tunto-
alueet ?Varmaan marssille hyvän asian puolesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu