Rahahanat kiinni, vai pelaajapula?
YPJ luopuu sarjapaikastaan, mistä kiikastaa?
Huopatossutehdas
11215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
molemmat,valitettavasti.
Sponsorit Ylihärmäs laittaa rahansa esim.YPJ:lle,mäkihyppyyn,jymylle Nurmoon ja ympäri Suomea mutta ei tahdo löytyä muutamaa satasta omankylän kersoolle.Pitää vähän valaasta,pesäpallo on vienyt tähänasti kaikki sponsorirahat Ylihärmäs nyt varmaan muutkin seurat voi saara jotain ropoja!?Hyvä kun loppuu koko superpesis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mikkä muut seurat?
olis kaupunki saanu satsata,superissa kun pelattiin.Vertaa esim. Lapuaan.Kauhavan kunnanisät tuskin tietää missä Kiistola on?
Ainoita positiivisia asioita koko uudessa Kauhavassa ettei hussata rahoja jokojoko palloon hullun lailla. Turha tupakoitsijoiden ja aloittelevien alkoholistien suosima harrastus. Katsomossakin huudetaan törkeyksiä ja rivouksia.
Ylihärmä ei paikkakuntana ansainnut pääsarjan paikkaa, sillä eihän otteluissa ollut minkäänlaista tunnelmaa ja kannustusta. Lapualla on jo aivan toinen meininki............
Eikös Kauhavalla satsata jääkiakkoon ja varsinkin potkupalloon,onhan täällä maankuulu seura Kanuunat.Sarjatasoa en tiedä,luultvammin ei kuitenkaan mestaruusarjaa.
Onko Kiistola joku entinen työväentalo nimestä päätellen. Se onkin korkea taso kun ollaan oikein mestaruussarjassa pesäpallossa. Aivan mitätön laji urheilumielessä. Ei saa puhua pesäpallosta urheiluna se loukkaa oikeita urheilijoita.
suomen korkein taso.Urheilusta et ilmeisesti tiedä enempää kuin sika pohjantähdestä.Sinä et pystisikään pesistä pelaamaan!
Kyllä se tais olla suojeluskuntatalo.Mikähän se on oikeata urheilua?
Ylihärmä, lähtekää Lapualle.