tossa tilanteessa maksoi veronmaksajille? http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1195733218973&ssbinary=true
Montakohan miljardia
selkääntaputus
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä siinä taisi miljardi ainakin mennä suomelta. Tuo tyyppi ja se Junkkeri ovat melkoisia pimeyden ytimen imureita. Jos Suomi ei maksa, niin se on niskurointia ja koko suomen kansa on sitten EU-ytimien mielestä niskuroivaa metsäläiskansaa.
Suomen pientä kansakuntaa käytetään hyväksi niin paljon ettei mitään häpeää ja katsotaan, että suomella ja omalla hyvinvoinnilla ei ole mitään merkitystä.
Kuten jo laajentumiskomissaarin laajentumiskiihkoilun aikan muutama vuosi sitten totesin, että me sitten maksamme laajentumisesta, niin sitä me teemme sitten ja eilen se taas vahvistettiin selkeästi uutisissa.
Viesti tuolta ja täältä on medioissa, että suomen kansa siis kärsiköön ja päälle välitetään kuvaa maailmalle, että olemme maailman onnellisin kansakunta.
Valittamalla ei asiat parane, mutta muutosta tarvitaan tällaiseen suomalaisten polkemiseen jo !
aikoinaan yritti väkisin Turkkia saada mukaan ja olisikin saanut jos Saksa ei olisi laittanut vastaan, millä perusteella niitä oikein niihin virkoihin valitaan?
käteinen ja kuka?
Barossohan se on kukapa muu juksemassa suomessa pienen kansan rahojen perässä.
mutta kyseessä ilmeisesti on Portugalin Barroso jonka oma maa on myös saamapuolella, Suomi on maksajana. Miljardeja kun siirrellään niin jos siinä muutama miljoona päättäjien salaiselle tilille tipahtaa veroparatiisiin niin ei sitä kukaan kaipaa varsinkaan jos tarkastajienkin salaisille tileille ropisee jotain mikä auttaa nukkumaan yöt paremmin.