jos kaikki ne maahamme muuttaneet työssäkäyvät ilman yhtäkään sosiaalitukea kuin laki sallii kantaväestöllekin kuten lapsilisät..jos tällainen henkilö löytyy joka aidosti tienaa rahansa, maksaa veronsa ja pääomatuloveronsa suomeen,kutsutaan linnan juhliin, tulisiko kuuden hengen kahvipöytökunta täyteen..
mamut linnaan 6.12
ei selässäratsastaji
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mamuilla on paremmin aikaa juhlia kun ei tarvitse seuraavana aamuna herätä töihin
Maahanmuuttajat maksavat veroja enemmän kuin saavat tukia.
Kaikki maahanmuuttajat eivät ole varattomia, osa jopa muuttaa Suomeen töihin. Aloittajalla on omituisia käsityksiä maahanmuuttajista.
Osa tulee tietenkin humaanisista syistä sotaa tai vainoa pakoon, mutta hyvin suuri osa töihin.
Tiesitkö paljonko rikkaimmat maassa kävijät höyläävät korttejaan kaupoissa?
Kela gold -korttejaan?
Issäinmaallisen luulisi osaavan oman äidinkielensä perusteet.
no sehän on valtavan hyvä uutinen se, että maahanmuutosta tänne seuraa vain hyvää, miksi tuo Persu puolue pärjäsi niin hyvin vaaleissa, miksi meillä on oma kansa työttömiä ja suurin osa rutiköyhiä tahi toisinpäin ilmaistuna suurin osa kantaväestöstä rypee veloissa, toisin sanottuna asumisen velka, työautovelka, luottokorttivelka ruoasta ja esim. pesukoneen hankinnasta..tuo kansaneläkelaitos kuulemmma rulettaa hyvin ja päätökset on oikeat sukupuoleen rotuun ihonväriin tahi uskontoon katsomatta..meillä on todella syytä juhlia itsenäisyyttämme näkkileipää jyrsien ja vettä lasillinen jälkiruoaksi..