MIKSI kauniistakin naisista tulee sellaisia suuria ihmiskasoja kun he vanhenevat? (toki ukotkin kerää rasvaa, mutta selvästi vain vatsan päälle. naisilla kilot lilluu käsivarsilla, jaloissa jne...)
eikö synnytyksen aiheuttamia lisäkiloja saada pois ennen eläkeikää tosiaan?
vai onko kyseessä kiloinen protesti patriarkaaliselle yhteiskunnalle?
vai onko kyse vaan peruuttamattomasta fyysis-bilogisesta syöksykierteestä kohdusta hautaan?
apuva. vastatkaa!
IHMISKASUUDEN MYSTEERI
7
198
Vastaukset
- rose66
voi kun tietäiski. Joillakin on perinnöllinen taipumus lihomiseen (rasvojen kasaantumiseen), toisilla taas on muuten vain laiskuutta ja liikunnan puutetta.
Lihominen on kasvava terveydellinen ongelma, johon pitää kiinnittää enemmän huomiota - tulevaisuudessa kansakunnan terveysmenot kasvavat. On hyvä keskustella aiheesta, joka kosketta myös miehiä eikä ainoastaan naisia
KOululaisten, nuorten, elämäntapoihin tulisi kiinnittää myös enemmän huomiota - siitä se nimittäin alkaa... Limsa- ja karkkiautomaatit pois kouluista. Hampparit, ranskalaiset ja pitsat boikottiin - kunnon suomalainen kotiruoka kunniaan. Ruoka-aikoihin tulee kiinnittää huomiota ja määriin myös. Limonadit eivät ole terveellisiä juomia. Kotitekoiset marjamehut ovat hyviä ja vesi on janojuomana paras. Jatketaan keskustelua.
Ja kaikki lenkille..se tekee hyvää :)- Y.Vadsomhelst
ja njaa. toisaalta, minä kyllä luulen että tässä kasautumis -kysymyksessä naisilla on taipumusta holistisempaan kasautumiseen.
mutta toisaalta mitäs väliä moisella. tuli vaan mieleen... nyt kaljalle ja naisiin taas!
- hertha
Se härski vetelä aivorasva, joka saa jotkut miehet kyselemään tuollaisia, on rumempaa kuin mikään ulkonäössä "haittaava" rasvakertymä.
- Y.Vadsomhelst
se on hyvä asia. mutta hieman mauton ja ontuva syytös sulla...
tsemppiä kuiteskin sulle paljon, hertha! - hertha
Y.Vadsomhelst kirjoitti:
se on hyvä asia. mutta hieman mauton ja ontuva syytös sulla...
tsemppiä kuiteskin sulle paljon, hertha!Mauton oli omakin arvailusi/irvailusi.
- Y.Vadsomhelst
hertha kirjoitti:
Mauton oli omakin arvailusi/irvailusi.
rauhotu... minä en pääse kaljallle lähtee kun pitää sun kanssa inttää.
siis kyse ei ole ollenkaan siitä että naiset olisivat älyllisellä tavalla tyhmiä tai alempiarvoisia -ja vielä vähemmän miehet(johon julmasti viittaa!).
naiset -rasvan kasautuessa- keräävät sitä vain... noh, no vaikka esteettisestä vinkkelistä katsottuna -monipuolisemmin.
saa ja voi se mieskin kerätä rasvaa, mutta luulen että meidän geneettinen kaava ei ole tässä suhteessa niin monella tapaa "ulosantava" kuin teillä eli naisilla.
- Sohvi
..palasit kaljalta? Tiedoksi: länsimaissa miehet ovat selvästi ylipainoisempia kuin naiset. Tutkittu juttu. Jospa ensin tekisitte omalle kasuuntumisellenne jotakin? Ehkä ohranjyvä on rasittanut näköä, koska kyllä vatsakkailla miehillä on myös pulleroiset jalat ja käsivarret. Eikä leuka eroa kaulasta tai muusta ruumiista, samaa jatkumoa. Siispä käännä silmäsi miehiin - vaikka kuvottais.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1762667- 1642499
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182177Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee592052Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591434Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2241153Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3641058