antilalle eikö kelpaa ko hommat

Linkki kerto et antila ei ota vastaan luotttamustoimia tekla pj ym mikäs nyt taas
20289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

ei se jaksa! Äänestäkää lisää vanhoja miehiä!

Äänestä

satraapille pikkusormi niin se vie koko kären

Äänestä

KYLLÄ ANTILA JAKSAA!
Voisin vaikka haastaa oman valtuustoryhmän tai vaikka koko valtuuston lähes mihin tahansa fyysiseen tai henkiseen testiin. enkä uskoisi jääväni niissä läheskään peräpään valvojaksi.
Olin keväällä varatulla matkalla, jolta tulin juuri,kun paikkatoiveita ruvettiin kyselemään. Ilmoitin ryhmän pj. Pöntiselle S.postilla,textiviestillä ja puheluun,että toiveeni on hallituksen jäsenyys tai vaihtoehtona valtuuston varapuh.johjajuus,jos se meille tulee. Tuin Pöntistä kokoomuksen ykköspaikalle,koska sai pari ääntä enemmän kuin minä. Mutta mitä vielä? "Pelinpolitiikka"jylläsi taas,kuten kaksissa edellisissä vaalien jälkeisissä jakohommissakin. Pieni klikki jyräsi taas valtuustoryhmän.
Äänestäjien tuella,siis äänillä ei olekaan ainakaan kokoomuksen ryhmässä juuri mitään merkitystä. Muut asiat menevät niiden edelle. Arvostan kaikkia luottamuspaikkoja, sekä niitä hoitavia pyyteettömiä ja rehellisiä ihmisiä. Olen 36 vuoden aikana ollut monissa niistä, vaativissakin
Nyt näinkin hyvän vaalituloksen jälkeen haluaisin olla kehittämässä Lapuaa kokonaisvaltaisesti, en sektoriajattelulla.
Matti Antila

Äänestä
  • Vieläkö joku jaksaa arvostaa kokoomuksen Pöntistä&kumpp. tämänkin tuoreen tapauksen jälkeen? Ja näitä tapauksia on ollut monia tarjoamassa ihmisille mahdollisuuden avata silmänsä. Onhan niitä silmiä toki avautunutkin, sillä Pöntinen menetti lähes 100 ääntä ja Lahdensuot siihen lisää päälle.

    Matti Antila johti vaalien ääntenlaskennassa ihan loppumetreille saakka. Jostain lopuksi löytyi Pöntiselle ne 2 ääntä, joitten turvin se meni Matin edelle. Mutta lähes 100:n äänen pudotuksella ja äänestäjien alleviivaavalla kannanotolla ei kokoomuksessa ollut mitään merkitystä. On äärimmäisen turhauttavaa uskoa lapualaiseen demokratiaan. Se on henkihieverissä.

    Äänestä

  • Äänestäjien tuella mennään valtuustoon, eikö vaan.
    Hallitukseen mennään valtuustoryhmän tuella,
    pitää nauttia ryhmän tuen, tullakseen valituksi jatkopaikoille.
    Se on näköjään menetetty tai ainakin huteralla pohjalla.

    Eikä sitä saada "tinnttaalemalla" vaan tekemällä yhtistyötä.
    Se vaan on näin.

    Äänestä

  • sivusta esurannut kirjoitti:

    Äänestäjien tuella mennään valtuustoon, eikö vaan.
    Hallitukseen mennään valtuustoryhmän tuella,
    pitää nauttia ryhmän tuen, tullakseen valituksi jatkopaikoille.
    Se on näköjään menetetty tai ainakin huteralla pohjalla.

    Eikä sitä saada "tinnttaalemalla" vaan tekemällä yhtistyötä.
    Se vaan on näin.

    Eikös ne paikat jaettu huutamalla. Nikun huutokaupassa.

    Äänestä

  • sivusta esurannut kirjoitti:

    Äänestäjien tuella mennään valtuustoon, eikö vaan.
    Hallitukseen mennään valtuustoryhmän tuella,
    pitää nauttia ryhmän tuen, tullakseen valituksi jatkopaikoille.
    Se on näköjään menetetty tai ainakin huteralla pohjalla.

    Eikä sitä saada "tinnttaalemalla" vaan tekemällä yhtistyötä.
    Se vaan on näin.

    Kun 'valtuustoryhmän tuen' muodostaa ne tietyt noin kolme henkilöä, jotka tekivät kaikkensa, ettei Antila pääsisi edes ehdolle, ymmärtää ettei äänestystulos kokoomuksessa, tietenkään, meinaa yhtään mitään.

    Äänestä

  • Kas kummaa kun ei voinu yhtään laajemmin näitä näkemyksiä , muiltakin, lehteen präntätä. Teki tiukkaa taas sivuista vissiin .....

    Äänestä

  • Matti seli seli?

    Äänestä

kusetusta suoraan sanottuna!

Äänestä
  • Kokkoreiden valtuustoryhmää dominoi näemmä kahden suvun edustajat ,5 valtuutettua. Te muut valtuutetut ette näkoöjään saa niille mitään. Surullusta.

    Äänestä

  • kantalapualainen kirjoitti:

    Kokkoreiden valtuustoryhmää dominoi näemmä kahden suvun edustajat ,5 valtuutettua. Te muut valtuutetut ette näkoöjään saa niille mitään. Surullusta.

    Tervetuloa Matti taas kehiin. Sanoisin että Pöntisen ja Panun kin kannattaisi käydä vähän muuallakin kuin lähikuppiloos. Nyt Matti se taistelu vasta alkaa.
    En voi kuvitella millä eväillä alapään toinen poika sai paikkasi. Panun kyynärpäätaktiikan on jo nähty virkiän ajoilta. Pöntiselle paikka oli ansaittu.

    Äänestä

Mitä on menetettävää Matti sinulla ,liity ryhmä 11 näin saadaan laajenpaa sektori näkemystä kunnanasioihin

Äänestä

Kyllä näytää siltä että,Lapualla on erittäi huono kokoomus se on pellporukka. jotka alarvostaa äänestäjiä. Seon tuhon tie

Äänestä

Itte ollu ikäni kova kokoomuslainen, mutta seuraavissa vaaleissa annan kyllä ääneni muille, jos ja kun tämä pelaaminen jatkuu yhä vaan. Tsemppiä Matille!

Äänestä
  • Peesaan perässä,koska mua on huijattu kokoomuksen taholta ja matista puhuttu paskaa.
    Lähtee ääni nyt kokoomukselta, hyvästi panu ja kai,
    Tuo on pöntinenki sellaanen vittukristitty joka kulukoo käsi pystys enne vaaleja,ja sen jälkeen vaa nokka pystys. ny se on nähty. pitääs kietaasta turphaan nii oppis vähä elämää.

    Äänestä

Kai Pöntinen, olet ollut hiljaa, vaikka sinua on syytetty aika rajusti. Tiedän, että Kai
ei lue näitä juttuja,mtta pyytäisin jonkun välittämään hänelle sellaiset terveiset,
että kertoisi oman näkemyksensä asioista. Nyt täällä hilluu vain Antila ja muutama
hänen tukijansa.
Odotamme Kai Pöntisen kommenttia.
Terveisin suuri joukko tukijoitasi,

Äänestä
  • Pöntinenkö ei lue kyllä tuli emä vale sehän täällä hilluu.

    Äänestä

  • Aha, 'tukimiehiä' alkaa jo hallottaa esiintulleet tosiasiat ja huutavat nyt Isää avukseen tänne. Kuule, ei oo Pöntisellä mitään sanottavaa näihin tosiasioihin. Meinaan, jos totuudessa aikoo pysyä.

    Äänestä

Kyllä se lukee. Ei julkee vastata

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä taas kirjoitti:

Linkki kerto et antila ei ota vastaan luotttamustoimia tekla pj ym mikäs nyt taas

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu