Muurarit rikkovat lakeja

Puhtaitten ja rehellisten vankilaan laitoissa rikotaan useita lakeja ja perusoikeuksia. Henkinen pakko ja pykälien tietämättömyys erittäin yleistä. Muurarien tarkoituksena on usein myös eliminoida kaikesta puuhasta. Myös EU pykäliä rikotaan paljon.
159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Myös kirvesmiehet ja betoniraudottajat rikkovat lakeja. Olenpa kuullut linja-autokuskinkin kärähtäneen ratista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tutkinut1 kirjoitti:

Puhtaitten ja rehellisten vankilaan laitoissa rikotaan useita lakeja ja perusoikeuksia. Henkinen pakko ja pykälien tietämättömyys erittäin yleistä. Muurarien tarkoituksena on usein myös eliminoida kaikesta puuhasta. Myös EU pykäliä rikotaan paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu