oikea kives kipeä

eli oikea kives on kipeä ja isompi ja alempana kun vasen kives, tämä alkoi 4 päivää sitten olen. 14 vuotias. mistä tämä voisi johtua? kun istun niin kipua ei ole yhtään. tänään ala vatsaani alkoi koskea. eli onko tämä normaalia murros iän juttuja?
191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siihen en osaa sanoa, mistä tuo kaikki johtuu, mutta suosittelisin mahdollisimman nopeasti hakeutumaan lääkäriin. :) Toivottavasti ei ole mitään vakavaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


14v poika kirjoitti:

eli oikea kives on kipeä ja isompi ja alempana kun vasen kives, tämä alkoi 4 päivää sitten olen. 14 vuotias. mistä tämä voisi johtua? kun istun niin kipua ei ole yhtään. tänään ala vatsaani alkoi koskea. eli onko tämä normaalia murros iän juttuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu