Ilkivaltaa kolmostiellä

Ajoin 3-tietä Hyvinkäältä kohti Helsinkiä sunnuntaina 25.11. klo 18 jälkeen. Jonkun matkaa Hyvinkään ABC:n jälkeen ajettuani, moottoritien ylittävältä sillalta tiputettiin autoni päälle kuraa ja kiviä. Sillalla näkyi kaksi ihmistä. Autooni tuli vaurioita. Onko muille käynyt samoin?
3229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kai ilmoitit asiasta Poliisille? Ikävä kyllä noita välillä sattuu. Tekijät pitää saada vastuuseen vaarallisesta teostaan.

Äänestä
  • Tosi hyvä juttu, että nämä veijarit on saatu "kiinni" ja heidän vanhemmilleen ilmoitettua sekä sosiaalityöntekijöille. Eipä taida vanhemmat paljon poikien päätä taputella....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vihanen autoilija kirjoitti:

Ajoin 3-tietä Hyvinkäältä kohti Helsinkiä sunnuntaina 25.11. klo 18 jälkeen. Jonkun matkaa Hyvinkään ABC:n jälkeen ajettuani, moottoritien ylittävältä sillalta tiputettiin autoni päälle kuraa ja kiviä. Sillalla näkyi kaksi ihmistä. Autooni tuli vaurioita. Onko muille käynyt samoin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu