Maailma lähestyy loppuaan!

Kolme viikkoa aikaa maailman loppuun! Joten:

-Miten meinasitte viettää tämän lopun ajan?
-Hakeeko jeesus teidät?
-Napataanko teidät taivaaseen by jeesus?
-Minne sen jälkeen jos näin?
-Mitä otatte mukaanne?
-Otetaanko kotieläimet, kuten kultakalat mukaan, vai menevätkö ne aikaisemmin?

Nimittäin itselläni ei ole suunnitelmia niin voisin ottaa vinkkejä vastaan
484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tulee kyllä aikanaan,todellisuudessa kun pakanain luku on täynä.Taivaan valtakunnassa,sitä ennen on ylösnousemus jeesus hallitseen opetuslastensa kanssa tuhanen vuotta,kristityt ovat ensimäisessä yösnousemuksessa yhdessä jeesuksen kanssa.
Jumalattomat jäävät tänne,maanpäälle,ja kaikki jotka raksatavat synnin tekemistä,vinkki joka pelastaa otta Jeesus omana vapahtajana välit kuntoo hänen kanssaan.

Äänestä

Sellaista olisin kysynyt vaan että mitenkäs noiden vaimojen kanssa on?

Kas kun entinen oli pahuksen kiivas ja aika pahapäinen on tämä nykyinenkin. Jos se maailma nyt sitten loppuu ja sinne taivaan riemuihin katsottaisiin sopivaksi kansaksi niin kumpikohan eukko sinne tulisi minulle mukaan? Itse kovasti pidän sellaisesta rauhallisesta olemisesta mutta jos ne kaksi olisi saman katon alla niin siinä olisi jatkuva huuto päällä.

Tai luuletteko enempi pyhäkoulua istuneet että saako itse ehkä esittää jotain mielipiteitä tai toiveita? Ilman että vaimot kuulee? Voisin vielä nimittäin kokeilla onnea kolmannen yrittämän. Jos sattuisi vähän vähempi paha suustaan.

Äänestä

Ota iisisti! Ja koeta rauhoittua, sillä mitään maailmanloppua ei tule kuin korkeintaan heille joiden on tarkoituskin poistua vielä tämän vuoden puolella tästä fyysisestä olemuksestaan kuolemalla pois. Mitään erikoista ei maailmassa tapahdu, ellei sellaisiksi nyt katsota näitä myrskyjä, tulvia ja maanjäristyksiä yms. ongelmia, jotka näyttävät lisääntyvän koko ajan. Maapallomme kun sattuu vaan olemaan sellainen 'elävä' olemisen paikka, jossa aina tapahtuu kaikenlaisia muutoksia. Muutoksia varmaan tuleekin tapahtumaan, toivottavasti vähitellen parempaan, mutta mitään loppua ei tule.

Siis koetetaan elää ihmisiksi ja oppia välittämään toinen toisistamme niin elämämme puitteetkin alkavat vastaamaan asenteitamme eli maailmamme voisi muuttua vähitellen uudeksi 'paratiisiksi'.

Äänestä

Apuja :lle

Kuka päättää maailman lopusta,kaikki aikanaa päättyy se on selvää.Ihmiset mehetyvä peljätessään odottaessa mikä maanpiiriä kohtaa,meille uskoville se vapautuksen aika koittaa,kuten myös luomakunnalle,koska se on alistettu katavaisuuden alle.
Eivät pääse kun Jeesuksen omat,kaikki muut jäävät tänne,ne on tuholle tallenneuna.
Kaikille maksetaan silloin palkka tekojensa mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apuja kiitos kirjoitti:

Kolme viikkoa aikaa maailman loppuun! Joten:

-Miten meinasitte viettää tämän lopun ajan?
-Hakeeko jeesus teidät?
-Napataanko teidät taivaaseen by jeesus?
-Minne sen jälkeen jos näin?
-Mitä otatte mukaanne?
-Otetaanko kotieläimet, kuten kultakalat mukaan, vai menevätkö ne aikaisemmin?

Nimittäin itselläni ei ole suunnitelmia niin voisin ottaa vinkkejä vastaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu