USA:n vankikuljetuksia Suomen kautta, Latvian kidutusleireille aletaan tutkia.
Lipponen sumpli asiat, kansalta salaa USA:n kanssa.
Lipponen sumpli asiat, kansalta salaa USA:n kanssa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jäätteenmäki joutui eroamaan kun puhui totta. Ylittikö Lipponen valtuutensa.
Lipponen pilasi myös demariaatteen!
Paavo on aina pelannut omaan pusiin.
Ei joudu Mooses vankilaan, korkeintaan joutuu vastaanottamaan itsenäisyyspäivänä mahottoman painavilla kultaketjuilla jonkun mitalin!
Suomessa kuin muuallakin poliittiset koijarit ovat lain yläpuolella, siitä on jos jonkinmoista lautakasaa,taulukauppaa, RAY:n varojen kähveltämistä jne. näytöstä näytelty ja missä tuomiot???
300euron korvaukselle ja lappuja täyttämään niin Suomi pelastuu.Yks ökyeläkeläinen vähemmän.kumpa joku pressoista ees heittäis veivin niin budjetti paranis edes pikkusen
Hyvä kun ryhtyi pressaehokkaaksi.
Kaikki nauroivat ukkelille.
oli ollut pressanvaalien jälkeen niin vihainen että oli säikytellyt kissoja rauhoittuakseen.
PÖÖ! Vankilassa ei ole mitään pelättävää.
pitkäaikaisvangit tykkäävät tommosista vanhemmista kokeneista joilla on hieman ylipainoa ja joilta on karvat tippuneet jo itsestään.
Linnakundi lipukka, tatuoitu mooses ja karsserin kingi, demari vailla vertaa.
Siinä oli aikansa oudoin heppu politiikassa. Uskoi olevansa yksinvaltias eikä suotta sillä media kumarsi syvään hänen edessään, oli peräti rähmällään kun lipi jotain mörähti.
Patu sai aika pitkään pitää jopa yksityisen työhuoneen eduskuntatalossa käyttäen kaikkia sen palveluja härskisti hyödykseen sepittäessään muistelmiaan. Lopulta joku rohkeni puuttua asiaan ja lipi häädettiin talosta kovasta vastustelusta huolimatta.
Lipukka vei demarit jyrkästi oikealle, ohi kokoomuksenkin ja siellä ne ovat edelleen.
Vankilaan? Ei suomessa ole tapana tuomita rikollisia jos ovat vähänkään silmäätekeviä. Rotannahakessuissa hiipparoivat jengiläiset pitävät huolen omistaan.
Jatkan sen verran että tuo oli varmaan viisainta mitä koskaan teki, mitä vitun väliä noista terroristeista muuten on?
Jotkut ihmisoikeuspellet ovat hkemassa terroristiystävilleen oikeuksia, pyh.
"Jatkan sen verran että"
Luuletko todellakin tehneesi tuon avausen, vai olisiko joku toinen sen tehnyt. Epäilen, ettet sinä tehnyt avausta.
Olisihan noita puukottavia ja raiskaavia Muslimiterroristeja meillä kotimaassa omastakin takaa.
Samaten monet Suomessa asuvat islamistijärjestöt ja Somalit säännöllisesti lähettävät rahaa Al Shabab terroristijärjestölle Somaliaan..
Paavo Lipponen voisi järkätä nämäkin molemmat kotimaassamme olevat vaaralliset muslimiterroristit jonnekin vankileirille. Sinne vaan lukkojen taakse ja vesiupotuskäsittelyyn Latviaan.
LIPPONEN.. HIRTTI. itsensä - pakkoruotsiin!!
Oikeusasimies sanoi, että kaikki voimat on valjastettu nyt tuon jutun
tutkimiseen, mitä me sille teemme vaikka olisi tottakin, emme mitään.
Tässä olisi syytä tutkia paljon tärkeämpiäkin asioita, kuten vietiinkö
Suomi laivastaisesti eurovaluuttaan ja koko eu:hun, mutta eihän oikeusasiamies
eikä oikeuskansleri niitä halua tutkia, nythän ei sitten ole aikaakaan.
http://anttipesonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/91254-euro-on-tullut-kalliiksi-monella-tavalla
MOOSES rautoihin!