Luulin penskana, että FUEL tarkoittaa bensaa ja DUEL diisseliä.
Steven Spielberg ei ollut vielä kuuluisa, kun hän teki tämän mestariteoksen:
Kauhun kilometrit (TV 1971)
http://www.imdb.com/title/tt0067023/
Duel:han tarkoittaa siis kaksintaistelua. Yksi hienoimpia elokuvia, joita nähnyt. Piinaajan kasvoja ei koskaan näytetä ja koko elokuvan ajan annetaan ymmärtää, että se säiliö tulee räjähtämään lopussa.
Näin ei kuitenkaan käy. ♥
Sana-töppäilyt, jotka hävettää
6
493
Vastaukset
- no voi herranen.....
Siis kuuluiko tämä juttu tälle palstalle?Minä olen sekoittanut pienenä kylmän ja kuuman.En silti tyrkytä mitään linkkejä millekään ostossivuille.
- Kylmät kädet
Itseasiassa tämä on vasta lämmittelyä.
- Kylmät kädet
Olin vasta täyttänyt 18, kun isäni pakotti minut lähtemään yökerhoon. Olin täysin lapsi vielä 18 vuotiaana, vaikka lakisääteisesti olinkin täysi-ikäinen.
Oulun Nattclubissa naiset tappelivat minusta ja päädyinkin viemään yhden heistä kämpilleni, jossa asuin isäni kanssa yhdessä. Olin luvannut hänelle "yömyssyn", jota hän kysyi.
Tarjosin hänelle huoneeni vaatekaapista kalsarit.
Tämä on niin paha multi-fail, etten kykene keksimään mitään pahempaa. - Kylmät kädet
Tämä ei todellakaan lopu tähän. Teidän on kuultava loput.
- Kylmät kädet
Hyvännäköinen, minua vanhempi muija oli parvisängyssäni persepystyssä odottamassa minua. En saanut seisomaan, vaikka näky oli täydellinen ja tosi seksikäs.
Menin oksentamaan vessaan ja sammuin sinne. Aamulla kyseinen muija yritti iskeä isääni, joka kohtelijaasti kieltäytyi, ilmeisesti ajatellen, että se loukkaisi tunteitani, jos hän panisi sitä muijaa omassa makuuhuoneessaan.
Ois vaan pannu. ei mua oikeasti olisi haitannut.
- Tukort
Kun olin ala-asteella piirrostunnilla opettaja käski minun hakea valkoisia tusseja takahuoneesta. Olin etsinyt varmaan kaksi minuuttia kunnes yhtään ajattelematta huusin opettajalle : ei täältä löydy kuin mustia tusseja. Ensin ajatukseni sen jälkeen oli että : voi vittu. Sillä asiat menivät juuri niin kuin pelkäsin. 2 viikkoa joutusin kuulemaan kaksimielistä läppää sitten niistä tusseista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on807671- 747494
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666069Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554966En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204159Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53900- 383592
- 313527
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1013227Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..113067