Luulin penskana, että FUEL tarkoittaa bensaa ja DUEL diisseliä.
Steven Spielberg ei ollut vielä kuuluisa, kun hän teki tämän mestariteoksen:
Kauhun kilometrit (TV 1971)
http://www.imdb.com/title/tt0067023/
Duel:han tarkoittaa siis kaksintaistelua. Yksi hienoimpia elokuvia, joita nähnyt. Piinaajan kasvoja ei koskaan näytetä ja koko elokuvan ajan annetaan ymmärtää, että se säiliö tulee räjähtämään lopussa.
Näin ei kuitenkaan käy. ♥
Sana-töppäilyt, jotka hävettää
6
496
Vastaukset
- no voi herranen.....
Siis kuuluiko tämä juttu tälle palstalle?Minä olen sekoittanut pienenä kylmän ja kuuman.En silti tyrkytä mitään linkkejä millekään ostossivuille.
- Kylmät kädet
Itseasiassa tämä on vasta lämmittelyä.
- Kylmät kädet
Olin vasta täyttänyt 18, kun isäni pakotti minut lähtemään yökerhoon. Olin täysin lapsi vielä 18 vuotiaana, vaikka lakisääteisesti olinkin täysi-ikäinen.
Oulun Nattclubissa naiset tappelivat minusta ja päädyinkin viemään yhden heistä kämpilleni, jossa asuin isäni kanssa yhdessä. Olin luvannut hänelle "yömyssyn", jota hän kysyi.
Tarjosin hänelle huoneeni vaatekaapista kalsarit.
Tämä on niin paha multi-fail, etten kykene keksimään mitään pahempaa. - Kylmät kädet
Tämä ei todellakaan lopu tähän. Teidän on kuultava loput.
- Kylmät kädet
Hyvännäköinen, minua vanhempi muija oli parvisängyssäni persepystyssä odottamassa minua. En saanut seisomaan, vaikka näky oli täydellinen ja tosi seksikäs.
Menin oksentamaan vessaan ja sammuin sinne. Aamulla kyseinen muija yritti iskeä isääni, joka kohtelijaasti kieltäytyi, ilmeisesti ajatellen, että se loukkaisi tunteitani, jos hän panisi sitä muijaa omassa makuuhuoneessaan.
Ois vaan pannu. ei mua oikeasti olisi haitannut.
- Tukort
Kun olin ala-asteella piirrostunnilla opettaja käski minun hakea valkoisia tusseja takahuoneesta. Olin etsinyt varmaan kaksi minuuttia kunnes yhtään ajattelematta huusin opettajalle : ei täältä löydy kuin mustia tusseja. Ensin ajatukseni sen jälkeen oli että : voi vittu. Sillä asiat menivät juuri niin kuin pelkäsin. 2 viikkoa joutusin kuulemaan kaksimielistä läppää sitten niistä tusseista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834453Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243208Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392884Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172677Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172529Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432467- 142376
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142055Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717