lopetettava ei mitään virkaa niilläkin rahoilla voitas hoitaa nuorten syrjäytyneiden tila niin että menisivät riman yli yhteiskuntaan niin kuin pitäis, presidentti aivan turhake suomen yhteiskunnas....ministerit vois hoitaa presidentin työt, jos niitä nyt jotain olis,
presidentti instituutio suomes aivan turha, pois ja välittömästi
oikeailla
664
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kannatetaan olen samaa mieltä...
Ja vielä niitä on meidän kansan maksettavana 4 elätti pariskuntaa, ja huippupalkoilla.
Hienoa että meillä on taas oikea presidentti edellisen Seta presan jälkeen.
Nyt on hyvä kun meillä on oikeita ihmisiä kärkipaikalla! Vasemmisto ja vihreät homot häipykää Suomesta ! Ei koskaan enää vasureita presidentiksi!
Hieno vanhan paviaanin näköinen jätkä joka oli viime laman aikaan valtiovarainministerinä leikkas köyhiltä perheiltä ja nykyään pressana ihmettelee miten voidaan auttaa syrjäytyneitä nuoria.
Suomi on Kekkosen jälkeen ollut ilman presidenttiä.
Ilmankos me menetimme kansallisen itsenäisyytemmelisäksi oman valuutankin!
Oma raha on kaikkien itsenäisten valtioiden perustunnus.
Markka meillä oli jopa Venäjän vallan aikanakin, joten itsenäisyytemme on kaposempi kuin ennen edellistä itsenäistymistämme.