Elikkäs etin hoitohevosta / ponia Keski-Suomen alueelta :) Olen 11 vuotias tyttö ja ratsastanut jtn yli 1 vuotta ja osaan mennä , käynnin ravin ja laukan .. ja hevosta osaan hoitaa ja ponia tietty :DD Minulle on ihansama saanko hevosen tai ponin jota hoitaa (: Voin auttaa myös talli töissä ja muissa asioissa jos tarvii apua ! :)) Satulan ja suitsien kanssa voi tulla ongelmia :/ Eikä minun tarvi päästä ratsastamaan kuhan saan hoitaa ;)
Sähköpostia voi lähettää jos tiedät missä on hoitohevosia tai jos sinulla on ja kaipaat hoitajaa : [email protected]
Sähköpostia voi lähettää jos tiedät missä on hoitohevosia tai jos sinulla on ja kaipaat hoitajaa : [email protected]
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja tuota olen ahkera ja luotettava (:
Missä päin asut? Minulla olisi 12v. risteytysponiruuna Hilu. Todella kiltti kaikessa ja reipas ratsastaa. Ei kuitenkaan anna mitään ilmaiseksi. HeB tasoinen ja hyppää 80cm luokkia. Hilu on 143cm leveäselkäinen.
Ontumista havaittu vtj noin viikko sitten, kävelyliikunnassa vielä viikon. Tallilla jossa Hilu asuu, on suuri lämmitetty maneesi. Voit käydä tallilla 1-2krt viikossa.
Pääsen joka päivä töistä klo 15.00 ja olen tallilla yleensä viimeistään viideltä.
mirkamuu, en ole aloittaja mutta olisin kiinnostunut hepastasi?
mikä sähköpostisi on?:)
mirkamuu, minäkään en ole keskustelun aloittaja, mutta jos ponisi on vielä vailla hoitajaa niin voisitko laittaa viestiä sähköpostiini?
[email protected]
olen 11-vuotias, 5-6 vuotta harrastanut ratsastusta, hypännyt 90cm, etsin hoitoponia, olen 150cm pitkä ja kerron lisää sähköpostilla jos otat yhteyttä!
Muillekkin jotka tarvitsevat ponilleen/pienelle hevoselleen hoitajaa