Mistä voi ostaa kondomeja?`

Siis missä???

En voi tilata netistä/postin kautta.

Apteekit on aivan liian kaukana.

prisma, k-supermarket, lidl ja siwa on kohtuullisen lähellä.

Prismasta en löytänyt, vaikka kuinka etsin. Ei onneksi ole mitään kiirettä, kun en seurustele enkä hypi sänkyyn vieraiden kanssa. Ajattelin vain, että varmuuden vuoksi voisi olla semmoinen lompakossa tai jossain.

29

13053

    Vastaukset 29

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 969huyt

      Kyllä niitä pitäis sieltä prismastakin löytyä..vaihtelee sijainnit kaupan mukaan mutta monesti ne siellä intiimipuolella on. esim vanulappujen, miesten dödöjen sun muitten lähellä..

    • jooopahjoo

      Kyllä kaikista noista varmasti kortsuja löytyy.
      Siellä, missä muitakin hygieniatarvikkeita.

    • huohpuoh

      Kondomeja löytyy mistä tahansa kaupasta halpahallista, tavallisesta marketista ja huoltoasemiltakin sekä kioskeilta. Jos et löydä niitä itse kaupasta niin siellä on myyjiä, joilta voit kysyä.

      • Anonyymi

    • Helposti_löytyy!

      Lidlissäkin pitäisi olla. Kaupoissa ovat usein hygieniaosastolla eli siellä missä on hammastahnat, dödöt, jne. tai sitten kassalla.

      Mikset voi tilata netistä? Joillakin nettikaupoilla on usein huomaamaton toimitus (eli siis kukaan ei näe päällepäin mistä olet tavaraa tilannut), saattaa tulla postiluukusta. Ite oon tilannu sellasesta nettikaupasta kuin "ihmeellinen huone".

    • Ruttukoira1

      Nyt mäkin kysyn löytyykö k-marketista kondomeja

      • aefsgd

        Tietysti.


    • utelias234

      pystynkö ostaa kortsuja jos oon alle 15

      • Anonyymi

        Juu älä yritä


    • Jasu99

      Ei kortsujen ostossa ole ikärajaa.

    • tuityiyuouyouio

      Tämä on vanha keskustelu. Joka tapauksessa kortsuja myydään marketeissa, kuten raskaustestejäkin. Monesti ovat kassojen lähellä tai sitten siellä, missä hygieniatuotteetkin. Merkkiin katsomatta standardikondomit taitavat olla lähes samaa kokoakin, jos sitä miettii. Leveys ei vaihtele, pituudessa pieniä eroja. On ohempia (myydään esim. tiedolla thin tai sensitive tai jotain sinne päin).

      Itse ostan kortsuja, vaikka olen nainen. Eli meillä on periaate, että se, kumman luona ollaan, ostaa kortsut. Olen ostanut halvimpia Lidlin tai S-marketin kortsuja, ja hyvin ovat toimineet. Jotkut miehet tykkäävät ohuimmista mahdollisista, ettei tuntoherkkyys niin paljoa kärsi. Jos stodis pelaa, niin noi halvatkin toimii. Stondis tosin voi takuta ihan henkisen jännityksen vuoksi - jopa jo kokeneella miehellä.

      Ihan fiksua varautua ennakkoon, ja vaikka harjoitellakin. Tositilanne voi tulla yllättäen.

    • Metro876

      Metroasemalta saa

    • Anonyymi

      Vanha viesti mutta vastaan kuitenkin. Minulla olisi 12 kpl kondomeja myytävänä. Minä aloitin pillerit niin en tarvitse noita enää. Kuka haluaisi? 4e postikuluineen :)

      • Anonyymi

        Pillerit eivät suojaa sukupuolitaudelta.


    • Anonyymi

      Jessus näitä uusavuttomia! Ei tiedä mistä!!!?.

      • Anonyymi

        Sanos muuta.


    • Anonyymi

      Mulla ois myynnissä vähän käytettyjä kondoomeita.
      Osassa saattaa olla pieniä reikiä ja muutamassa isompia repeämiä.
      Hyvin on toiminu.

    • Anonyymi

      Muullakin on kysyjälle kompakti pakkaus 1980-luvun alusta kun meillä vielä ehkäistiin. Nyt ei tartte kun 80 v. lähestyy. Laita tänne osoite niin tulee postissa kunnes se kulkee.

    • Anonyymi

      Kuinka vanhoille myydään s marketissa kortsuja

      • Anonyymi

        Veikkaisin että kun kohdusta olet tupsahtanut niin voit äidin kanssa mennä ostaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veikkaisin että kun kohdusta olet tupsahtanut niin voit äidin kanssa mennä ostaa.

        älkää harrastako seksiä
        herra auttaa.
        [email protected]


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        älkää harrastako seksiä
        herra auttaa.
        [email protected]

        bmw esa replin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        bmw esa replin

        jamalin ihmemies.


    • Anonyymi

      Seksivälinekaupat myyvät on myös muutama verkkokauppa jotka myyvät vain kondomeja.

    • Anonyymi

      Kuka möisi käytettyjä spermasia kondomeja?

    • Anonyymi

      Juu löysin tuolta lähi rismasta vähän kondomeja ja kyllä tosi hyvin toimii aijaijai😘🥰😍😌

    • Anonyymi

      Ei taas iänkaikkisen wanha aloitussuomi saitilta:/ mutta vastataan nyt taas että shelliltä tai abc ltä tai prismasta tai netistä tilaamalla,itse tilaan netistä

    • Anonyymi

      Eiköhän niitä ole joka kaupassa nykyisin meidän kaupankassoja lähellä olevassa hyllyklssö jossa on jotain lääkkeitäkin samassa hylkykössä .
      Kysy kassalta onko heillä niitä.
      Sitten on niissäkin olemassa se viimeinen käyttöpäivä .mielestäni niitä näkyy joka kaupassa
      Googleta prisma netistä ja laita kyselysana kondomit
      Niin saat tietään jos niitä on

    • Anonyymi

      Juu ei kannata yrittää jos on noin vaikeata.Tiedätkö mikä on ero käteenvetämisessä/oikea naiminen,kokele joskus oikeata niin tiedät.Mutta toisaalta jos on ylilihava paska ei kannata yrittää ihan oikeasti jos ei edes moloa löydä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      2666
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      1005
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      853
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      48
      775
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      52
      759
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      664
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      626
    8. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      69
      612
    9. Mitä tapahtuu jos joskus edes kohdataan?

      😊
      Ikävä
      50
      605
    10. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      604
    Aihe