http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/12/1673605/45-minuuttia-eksta-lahtenyt-pukkinen-eristaytyi-ja-kayttaytyi-ylimielisesti
K*sta päässä.
Ja samanlaisen valitsivat tilalle. Työmarkkinoilla ei ole tilanne ollut yhtä tulehtunut sitten 70 -luvun. Ihmettelen ellei ensi keväänä nähdä lakkosumaa.
K*sta päässä.
Ja samanlaisen valitsivat tilalle. Työmarkkinoilla ei ole tilanne ollut yhtä tulehtunut sitten 70 -luvun. Ihmettelen ellei ensi keväänä nähdä lakkosumaa.
Vastaukset 1
Vanhimmat
"Ihmettelen ellei ensi keväänä nähdä lakkosumaa"
Vientikaupan firmamme menettävät koko ajan markkinaosuuksia nykyisellä kustanustasollamme. Hyvinvointimme ei ole meillä nyt kasvamassa vaan se murenee laivasatamissa joka päivä altamme pois.
Katainen on menettänyt kaikki lähimmät tukimiehensä, yksi toisensa perästä ovat lähteneet muihin hommiin. Suomen kansa ei usko pätkän vertaa että Kataisen johdolla tästä voidaan selvitä.
Kohkattu "Kuntauudistus" ja "EU-Liittovaltioon meno" ovat Kataisen määrittelemät hallituskauden päähankkeet. Tuhoisia ja perustelemattomia asioita molemmat, joista kumpikaan ei oikeasti tuo mitään säästöjä meille, vaan kaikki menomme kasvavat.
Noiden tuomien jatkuvien lisäkulujen ja lisäkuormien alla Suomen elinkeinoelämä murenee kappaleiksi.
Korean näköinen EU-marionettipoika on nyt aivan väärässä hommassa, on ollut alusta pitäen.