The economistin pylväsdiagrammi näyttää surkean totuuden,Suomi on ylivoimaisessa johdossa.Suomeen tulee eniten täysin kouluttamattomia ihmisiä,esim.somaleista on n.80 - 90% on luku- ja kirjoitustaidottomia kertoi maahanmuuttoviraston johtaja.
Eli moniosaajia riittää on koneinsinööriä ja teknikkoa...heheheheheeee ja euroja palaa.
Eli moniosaajia riittää on koneinsinööriä ja teknikkoa...heheheheheeee ja euroja palaa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Afrikassa kaikki ovat koneinsinöörejä, elleivät ole lääkäreitä.
Niin ne moniosaajat eivät vaan tule Suomeen,vaan päätyvät muualle,tänne tulee vaan se kaikkein tyhmin muslimien porukka.
lappaa tänne
RKP stratergiaan kuuluu täyttää pelastusvene niin että se uppoaa.
Onnex Suomessa on antelias sossu.
homo miehiä oikein tulee. no persuista tietenkin
http://is12.snstatic.fi/img/978/1288522216423.jpg
Tätä muslimi pas-kaa sitten RKP,vihreät ja vasurit tänne haluavat.
voi että olette tyhmää porukkaa , me mamut joudumme oppimaan suomen kielen lisäksi myös englanttia ja ruotssia , ruotssia ku vaadittaan melkein kaikkiin korkea arvoisiin työhön joitta kuittenkin ei rittä kaikille vaan sen kahmivat kanta-suomalaiset . Sen takia moni mamu ottaa todistukset kätteen ja menee ulkomaille töihin kuten Dubai tai Amerikka kuten moni ystäväni , totuus on , että Suomen pitää säättää rimaa millä yhtiöt palkkaavat ulkomaalaista työvoimaa , koska tällä hetkellä meillä mamuilla ei ole mittään muutta vaihto ehtoa kuin etssiä töitä ulkomailtta tai myyjäksi työskentelimen loppu elämäksi ellei sinnekkään kohta vaaditta ruotsien kielen osaamista
Hyvä, pysykää poissa suomesta.