"Nämä muodostavat oman puolueen" -ketjun

Sensuroivatko sen soinistit vai halla-aholaiset itse? Aihe kiinnosti lukijoita ja kirjoittajia mutta oli epäilemättä liian arka.
460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Halliksen sisujengi ei perusta omaa puoluetta, vaan valtaa persut - Soinin suostumuksella. Se vain ei tapahdu vielä moneen vuoteen. Äärioikeiston unelma toteutuu vasta kun Timppa on lypsänyt kaikki säätiörahat talteen vanhuuden turvaksi. Perussuomalaisista puolueena ja poliittisena liikkeenä Soini vähät välittää!

Äänestä

"No se menee näin" -hyvin sanottu.
Niin kauan kun Soinilla itsellään menee taloudellisesti hyvin, hän ei välitä, vaikka koko muu maailma kaatuisi ympärillä.

Äänestä
  • Kaikki sujuu hyvin niin kauan kuin "selekset" jaksavat yhä uskoa Johtajaan. Ja hehän jaksavat. Vaikka Soini kääntäisi takkiaan kuinka monta kertaa. Vaikka Soini nostaisi kuinka kyseenalaisia tyyppejä johtaviin asemiin. Timppa on aina oikeassa... Timppa on aina oikeassa... Timppa on aina... Nyökyttelijöiden luottamus ei horju. Koskaan.

    Äänestä

Perussuomalaiset ovat soinisäätiön tukipuolue.
Soinikaljauskossa lehmätkin lentää.
Missä Soini - siellä poliittinen petos ja vastuunpakoilu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poistaminen? kirjoitti:

Sensuroivatko sen soinistit vai halla-aholaiset itse? Aihe kiinnosti lukijoita ja kirjoittajia mutta oli epäilemättä liian arka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu