...ja Venäjän nykyjohto on jäämässä historian väärälle puolelle. Johtoa varoitettiin jo sodan alussa, mutta he eivät uskoneet.
http://yle.fi/uutiset/venaja_pelkaa_kapinallisten_voittavan_syyrian_sisallissodan/6414435
http://yle.fi/uutiset/venaja_pelkaa_kapinallisten_voittavan_syyrian_sisallissodan/6414435
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ehkäpä Venäjän, Kiinan jne olisi tuettava Syyrian johtoa lahjoittamalla/myymällä aseita? Apua kapinallisetkin saavat ja sen vuoksi kapinaa ei ole vielä kukistettukaan
Syyrian terroristihallituksella on Venäjän toimittamia aseita läjäpäin.
"Venäjä pitää kiinni kannastaan, että sisällissota on ratkaistava neuvotteluteitse. Venäjä on aseistanut Syyrian ahdingossa olevaa hallitusta huolimatta kansainvälisistä vastalauseista."
Seuraavaksi Iran muuttuu tai muutetaan. Demokratia etenee Syyrian jälkeen.
Näissä arabimaiden kansannousuissa on vain menty ojasta allikkoon, valta vaihtuu islamisteille! Ei hyvää eikä taatusti demokraattista kehitystä!
Viime päivinä suuntauksena on ollut mm. huoltoreittien menestyksellinen katkaiseminen. Kohdassa 3:55 näkyy rei'itetty silta.
http://www.youtube.com/watch?v=PW4ziRjvxdg
xcvxvxv