Nokia teki Iphonen tappajan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Katsokaa tätä

Applen kurssi sulaa kuin kevään lumet.
===============================

================================
http://finance.yahoo.com/q?s=aapl&ql=1
==================================
http://www.fool.com/investing/general/2012/12/14/best-dividend-in-tech-series-nokia-high-value.aspx
==================================
14110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Appleen sijoittaneet kotiuttavat voittoja vielä ennen kuin vuoden vaihteen jälkeen USAssa verot nousee. Iphonet myy yhtä hyvin kuin ennenkin.

Lumioita taas ei edelleenkään myydä kummoisia määriä, ja mistä Nokia osinkoja maksaa ellei halua tyhjentää koko kassaansa saman tien.

Äänestä

Työpaikalle laskeutui ensimmäinen Lumia 920 -- on se vaikuttava laite, olen ensimmäistä kertaa 45 vuotisessa elämässäni innostunut kännykästä

Äänestä

suunnitella Lumiaan hyvän ulkomuodon. Nythän se on ruma ja epäkjäytännöllinen kuin mikä. Sanotaan nyt että Lumian muotoilu estää sen myyntiä.

Äänestä


  • Asuste puhelinten aika on jo ohi, joten paras alkaa vierottautumaan hipsteri kapulasta.

    Äänestä


  • Sannoo kuitenkin; kirjoitti:

    "Can't use it as a phone"

    Se on siis yhtä monitoiminen kuin suomalainen femakko, mutta sitä ei voi käytttää naisena...

    oho.

    Onhan poliisilla ollut aina sanomista Raakkunalle enemmän tahi vähemmän aivan kaikesta, sellainen on oikein luonteenpiirteenä teillä ollutkin täällä suomessa.

    Ja mitäs tarkoitat "Can´t use it as a phone" sillä onhan se ihan normaalitoiminen Samsung Galaxy älypuhelin, ja vaikka se on hieman paksumpi ja painavampi niin ei haittaa lainkaan. Ja kulkee hyvin omassa vyökotelossa. Ja tilanteet tulevat aina yllättäen esiin lähellä tai kaukana, ja sen saa tele objektilla hyvin napattua digitaalikuvauksella tallennukseen.

    Äänestä

Hirveetä tekstiä käytetty aloituksessa.

Äänestä
  • Joop. Itsekin suosin mielummin fiksua mainintaa ja mainontaa liikeelämän markkinakilpailussa, eikä niinkään mitään "Killer" esitystä.

    Äänestä

No tottakai pitää tehdäkin!!!! Eikö se Nokia oo puhelinvalmistaja ja Apple tietokonevalmistaja???

Mutta siinä se vasta uutinen aikoinaan oli, kun Nokia oli konkari puhelinvalmistajana, ja apple ei ollut tehnyt yhtään puhelinta, niin Applen ensimmäinen puhelin oli Nokian tappaja. Vai mitä tytöt?

Lähti matto Nokian alta kerta laakista!

Äänestä
  • Väitän että Nokian Pääjohtajalla on erittäin asiallinen suhde kilpailijoihin yleensäkkin, ja Apple tietokonevalmistaja on meidän kumppani jatkossakin.

    Äänestä

Ns. älypuhelimista oo mihinkään muuhun kuin juppeiluun.
Meiksin seuraava puhelin on Samsungin Xcover 271.
Huom. Puhelintoimintojen käytön ohella pitäisi kestää myös vettä ja pölyä.

Äänestä
  • Vettä pölyä ja elämää yleensä. Olis myös kiva jos akku toimis edes tunnin ja olis kylmältä suojattu.

    Ellei puhelin ole työkalu,niin en minä sitä mukana roikota.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lumia voitti kirjoitti:

Katsokaa tätä

Applen kurssi sulaa kuin kevään lumet.
===============================

================================
http://finance.yahoo.com/q?s=aapl&ql=1
==================================
http://www.fool.com/investing/general/2012/12/14/best-dividend-in-tech-series-nokia-high-value.aspx
==================================

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu