Eli sivusto nimeltä Habbo.fi. Tämä on tämmöinen "peli", jota lapset pelaa. Tähän peliin lapset jää koukkuun, ja tähän peliin voi oikealla rahalla ostaa kioskeilta "Habbo-seteleitä", joilla voi sitten ostaa habbossa "kamaa". Tämä on koukuttava peli, joka vie lapsesi kaikki rahat! Ja tämä Habbo.fi - sivusto on vieläpä täynnä pedofiileja, jotka haluavat tavata lasten kanssa, ja kyselevät osoitteita, spoivat tapaamisia, yms. Ja uutisissakin on joskus ollut, että tämä Habbo on paikka. joka on täynnä pedofiileja, huijareita, jne. Älkää missään nimessä antako lapsenne pelata Habboa, vaarallinen paikka!
Älkää päästäkö lastanne habboon!
StopHabbo
1191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ja tuon sivuston "valvojat" ovat mitä ammattitaidottomimpia ihmisiä ikinä, eikä habboa oikeasti kukaan valvo.
onx habbon MISSARIT huijausta muka
fdgdfgfdg
No mitä mieltä olet asiasta
minunkin tyttö habbotti aikanaan,enpä muista edes ikää,kyllä sinne jokunen euro menikin,mutta oppi käsitelemään tietokonetta ja älypuhelinta nykyisin,että pitää välillä kysyä neuvoa miten tää toimii,sielä se jo alkaa tämä mammonan keräys.
Kuka noita "lapsia" kerkee valvoon?
Vaikka halua olisikin.
Netti on yksi koukuttava paskaviemäri kun
klikkaa väärästä kohdasta.
Joo, sit vuoden päästä ne on facebookissa, parin vuoden päästä jakamassa kuviaan omakuva.orgissa. sitten jos vielä ovat elossa, päätyvät s24:n maailman menoa palstalle jauhamaan paskaa.
Muuten oikein, mutta näkisin S24 viestittelyn rinnakkaisena kehityspolkuna. Tällä ei harrasteta mitään lärvikirjailua.
Paras olisi jos nettiin ei päästettäisi alle 16 vuotiaita ilman valvontaa. Tai sitten liikenne suotimen läpi, johon on erikseen määritelty mihin sivuille voi päästä.
Ja myös silmälasit ja kirjastonkä'yttö on kiellettävä alle 18vee.
Eikös siellä habbohotellissa vai mikä nhiltoni se oli varastettu taannoinn VIRTUAALISIA TAVAROITA Ja poliisikin tutki??