olisko varamies sittenkin kutsuttava valtuustoon, turvallisuus-syistä..?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012121916467316_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012121916467316_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sama poika eli Amin lähetti raketit kädestä uutenavuonna pari vuotta sitten ja näytti lapsille miten raketit ammutaan " turvallisetsi "
Rupeaa kovasti tuo Asikainen muistuttamaan Halmetta, näin nopeasti.
Moi Ville. Mä arvasin et sä hyppäät mopon pukille. Onks pensaa? Ajoit kylän kioskille kertomaan kavereille juttuja. Lihava stoori ja pojat nauroi.
Totta puhuen Amin Asikainen mokasi, ja pahasti. Ikävää demareille. Ikävää Kirkkonummelle ja nastaa persuille. Oikeassa kuitenkin olet, kuten sanoin, Asikainen mokasi ja töpeksi ja demarit nieleskelevät kalanmaksaöljyyyy. Hyvää keskitalvea Ville!
Kyllä naurattaa. Eikö toi Ville ollut aikoinaan hyvää pataa Asikaisen kanssa. Rahtas sen tavarat jonkun talon kellariin ja oli sitten polleata poikaa talossa "että tämmöisiä tuttavia mulla on" katsookas vaan. Asikainen kyllä töppäsi ja Ville on Ville eikä muuksi muutu. Asikaiselle kuria ja Villelle toppatakki.
Ja tätä asiaa emme varmaan tule lukemaan Kirkkonummen Sanomista?
Kirkkonummen Sanomat? No ei varmaan tule juttua Villen roudauksesta.
Asikaisen kamat oli kuitenkin yhden taloyhtiön kellarissa. Sen tapauksen tietää takuulla puolet Lindalista. Villellä taisi silloin olla "suunnitelma". Semmoista viestitään kirkon juurella. Kirkon juurelta tarina kertoo että samalla taloyhtiössä oli paha riita tämän Villen kohortin kanssa. Asikainen töpeksi Helsingissä se on selvää mutta jonkun kannattaisi pitää kita kiinni. Nyt ei naurata.
Anteeksi tyhmä kysymykseni mutta miksi Ville rahtasi Asikaisen tavarat sinne taloyhtiön kellariin?
Ville taisi vuokrata ne tilat Asikaiselle.
Kuka kutsuu kenenkin varamiehen paikalle? Jos Asikaiselle räpsähtää sakot pesti jatkuu jos jotain muuta katsotaan miten käy. Sen kuitenkin muistan kuulleeni tuolta huollon puolelta että Ville pisti rähinäksi taloyhtiössä ja siellä haisteltiin käräjäoikeuden penkkiä. Raastupa antoi jonkun lausunnon kohortille. Asikainen on nykyään tunnettu persoona tasavallassa joten miehen habitus saattaa v-taa yhtä sun toista kulkijaa. Tuskin nyt Ville taksitolpalla saisi liikkeelle yhtä intohimoista ryminää. Vaikka mistä sen tietää. Samaa mieltä kun muut Asikainen töppäsi mutta niin myös Ville silloin aikoinaan kun kesä oli kukkeimmilaan, tietää huolto.
Harmittaa varmaan tuota Villeä kun ei päässyt iltalehtien lööppeihin silloin kun kesä oli kukkeimmillaan. Asikainen töppäsi se on naulittu juttu (kunnes toiste ..jne) ja sitten vielä tämä Haapaniemi, se asia on ritsan huonon kuminauhan varassa? Valioporukkaa valtuustossa, mites Sjölundin Thorolf, kaikki hyvin? Massiivista (valtavaa) keskitalvea kaikille kunnan asukkaille ja poliittiselle eliitille tarkkaa optista fokusointia kunnallispolitiikan hajalla oleviin asioihin. Älkää kuitenkaan törmäilkö kunnanristeyksessä - siinä paikassa nimittäin tarvitaan optimaalista optista fokusointia. Emme halua menettää nerojamme sammuneiden liikennevalojen tolppien juuriin.
kuka ville..? minä laitoin aloituksen enkä ole mikään ville....
onneksiolkoon demukat uudesta valtuutetustanne, aikanne ei todellakaan tulepitkäksi lukiessanne lööppejä...hahahahahahahahahhaaha
Jos et ole ville niin olet savolainen. Ihan sama. Ha,ha,ha jne!
Luotsikatu. Ei se ole ville kyllä se on savolainen jos se ei ole savolainen se on kuitenkin iisalmesta Tai sitten se on juhani. Lohduttaa tietää ettei se ole mikään ville eikä kalle.
Naurut päälle. Kyllä untuvademari töppäsi,
Kuka näistä, demu töttöröö hojo h:
Gerkman
Strand
Moberg
Salminen
Juuti
Miilukangas
Liuhta
Nurmi
Gerkman sai 69 ääntää. Järjestöpäällikkö. Tämäkö? Niinkö? Asikainen disponibiliteettiin, niinkö? Mitä mieltä Viljo"Ville" Savolainen, eläkeläinen(?!!?), 90 ääntä (uusi), sit.persu? Kirpeät.
Oletko Viljo"Ville" Savolainen pyrkimässä/tunkemassa itsesi KVA:n? Huollon ponnistaessa takanasi. Gästerbyn Lämmön lämmittäessä, istuthan Lämmön hallituksessa, vai?
Kysyn nyt vaikka kohta on joulu. Ja Asikainen ei nyt oikein tiennyt missä meni. Koukku osui väärään" tolppaan".
Osakeyhtiölaissa, Yhtiön johto( 10 pykälä) muistakseeni kirjoitetaan ettei jääviyttä tarvitse ryhtyä sen kummimmin tutkimaan riittää että todetaan jääviyden olevan mahdollinen. Kirkkonummen kunta on osakkaana Kirkkonummen Huolto Oy:ssä ja Gesterbyn Lämpö Oy:ssä joten kunnan ei tulisi valita näistä yhtiöistä kunnanvaltuutettua/varavalvaltuutettua jolla kytkentä yllämainittuihin yrityksiin esim. KVA:n hallitukseen. Jos se kuitenkin juridiisista lähtökodista, ohittaen mainitun 10 paragrafin maininnan jääviydestä (tulkinta), kuitenkin käy laatuun niin moraalinen puoli asiassa on painava. Kunnan lakimies ratkaisee kysymyksen? Toivottavasti kuitenkin polittinen "jakopeli" huomio asian niin tässä asiassa kuin myös samankaltaisissa jos niitä kunnassa löytyy.