Olisko Siwat kiellettävä ja lopetettava???

Liian vaarallisina työpaikkoina työntekijöille? Mikkelissä sama Siwa ryöstetty kahdesti 24 tunnin sisällä. Ympäri maata on sama touhu jatkunut jo vuosia.
Eiköhän liikeketjun omistajan pitäisi jo tehdä jotain? Jos hommaa ei saada kuntoon pitää tuollaiset vaaralliset työpaikat lopettaa.
10131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Siwa on veroparatiisien omistajien omistama yritys. Sinänsä on ihan railun tuntuista että ryöstöjen kautta osa tuosta saaliista saadaan kuitenkin pelastettua takaisin Suomeen.

Eihän Veroparatiisi-Siwat mitään veroja Suomeen kuitenkaan maksa, ei ikinä. Se varas taas saattaa varastaa reiluun nälkäänsä, ja voi olla ihan kelpo veronmaksaja kuitenkin.

Äänestä

Jos meinaa siwassa asioida se on pakko ryöstää sillä niin kallista siellä on.

Äänestä
  • Siwa on niin kallis etten edes aja siitä ohi :)

    Äänestä

  • dffffffffffffxcxcxcc kirjoitti:

    Siwa on niin kallis etten edes aja siitä ohi :)

    Hyvä hinta!

    Äänestä

Ei mene oikein työntekijän työturvallisuuden hoitaminen kuntoon Siwassa. Jossain toisessa työmaassa alkaisi tuolla jatkuvalla työntekijän vaarantamisella sakot,tuomiot ja työnkiellot rapisemaan yhtiön johdolle.

Äänestä

tota onkos muilta hukkuneet bonusuutiskirjeet ja vuoden bonukset? Muistin vasta tänään, että boonuskirjeitä ei ole saanut aikoihin ja marraskuun bonuskuponkeja ei ole tullut ollenkaan?
Turhaanko korttiani olen höylännyt jokaisella ostosreissullani?
Onko muilla samoja kokemuksia.

Äänestä

Niin kauan ei ole pelkoa suomen konkasta kun sivassa käy asiakkaita.

Äänestä

Juu. Bonussetelit on jäänyt saamatta. Mikähän syynä?

Äänestä
  • Kerran vuodessa ja kunnollla.... kuivana ja kakkoseen.

    Äänestä

ne on jääneet varmaan ostot minimirajan alle? vai onko jokin "maksutapaetu" kuten s-ryhmällä. käteisostoista ei heru mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosi on kirjoitti:

Liian vaarallisina työpaikkoina työntekijöille? Mikkelissä sama Siwa ryöstetty kahdesti 24 tunnin sisällä. Ympäri maata on sama touhu jatkunut jo vuosia.
Eiköhän liikeketjun omistajan pitäisi jo tehdä jotain? Jos hommaa ei saada kuntoon pitää tuollaiset vaaralliset työpaikat lopettaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu