https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/5
käy helposti pankkitunnusten avulla. anna kannatuksesi ja estä lapsien turha energiajuomien litkiminen!
käy helposti pankkitunnusten avulla. anna kannatuksesi ja estä lapsien turha energiajuomien litkiminen!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuskin onnistuu tuolla keräystahdilla, paljonko noita ääniä piti olla että lähtee eduskuntaan? 50 000? 60 000? Ja enää 3kk aikaa.
Ite en nimeä laita, ei kiinosta energiajuomat tai niiden kieltäminen.
K18 olis parempi raja tai K21. Pahammakusta kamaa ja haiseekin pitkänmatkan päähän, et douppaus on menossa.
Jos KOKIS tai muut virvokkeet ei riitä, niin pitäs TAJUTA et on jokin pielessä. Jaksaminen pitää alottaa NUKKUMALLA TARPEEKSI ja sen vanhemmat vois omatoimiseti hoitaa. Pentujen ei kuulu olla hereillä puolinöin, siinä se se väsymyksen salaisuus.
Saihan röökii kaupasta aikoinaan, kun haki. Tuli laki tuli valvonta, mut siellä ne 10 kesäset vetää röökii edelleen. Järjestelmä ei toimi.
Siinä vaiheessa tämä maailma menee päin ^ttua, kun aletaan ulkoistamaan vanhempien vastuuta. Yhdet on kieltämässä energiajuomia, yhdet haluaa pakolliset nastarenkaat polkupyöriin, yhdet kotiintuloajat lapsille, ja yhdet vanhemmille.. Ettekö halua kantaa vastuuta lapsestanne?!