Mistä sais vuokralle matkailuauton jossa olis 5 petipaikkaa ja VETOKOUKKU? Tarvitsisi vetää lomareissulla venettä. Näyttää siltä että tuo koukku ei kuulu vuokra-auton varusteisiin.
Vuokra-auto koukulla
5
935
Vastaukset
- olet
reikä olet
- Lieneekö vuokra-autoissa
Vastaus kysymykseesi: ei ole tullut vastaan moista ratkaisua. Ei ole tullut edes mieleen että vuokrattavissa autoissa olisi koukku.
Varsinkaan uusimmissa.
Auto on tarkoitettu ajettavaksi, ei hinaajan osaan. Siksi toiseksi lienee riski juttu antaa vieraalle autoa, jolla voisi hinata esim traileria. Vaihdelaatikkoja on kummestakin syystä mennyt rikki.
Yksityisillä voisi olla sellaisia autoja joissa on koukku. Vaan mistä sellaisen vuokraisännän löytää, on toinen juttu.
Tietänet että "jokaiseen" autoon pitää erikseen räätälöidä koukku, eli niitä ei osteta kaupan hyllyltä. Koukulle tulee näin ollen hintaa helposti 500-1000 €.
Ja jos sen väärällä käytöllä rikkoo auton, ei investointi kannata.
Mutta onnea etsinnälle.
Omassani on koukku, mutta en koskaan vuokraa tai anna autoani, varsinkaan hinurin osaan.- autoton
Tarkoitus on vetää vain 5m soutuvenettä tavallisessa peräkärryssä autonrenkaiden päälle sidottuna 2hv perämoottoria. Vedin edellisellä as.autollani monta vuotta samaa kärryä ongelmitta. Muistaa vaan että sitä ducaton vitosta käyttää vähemmän, ei vedätä sillä yhtään niin ei tule ongelmia. Siis vedettävä kuorma on kevyt.
- Anonyymi
No kylläpä tuon ymmärtää tarkemmin ajatellen.
Pitääpä ostaa sitten :::- Anonyymi
Ketjun 2004-08-10 aloittaneelle asia lienee jo päiväjärjestyksessä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033792Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii592379Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472193
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 681129
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1231108