Mistä sais vuokralle matkailuauton jossa olis 5 petipaikkaa ja VETOKOUKKU? Tarvitsisi vetää lomareissulla venettä. Näyttää siltä että tuo koukku ei kuulu vuokra-auton varusteisiin.
Vuokra-auto koukulla
5
991
Vastaukset
- olet
reikä olet
- Lieneekö vuokra-autoissa
Vastaus kysymykseesi: ei ole tullut vastaan moista ratkaisua. Ei ole tullut edes mieleen että vuokrattavissa autoissa olisi koukku.
Varsinkaan uusimmissa.
Auto on tarkoitettu ajettavaksi, ei hinaajan osaan. Siksi toiseksi lienee riski juttu antaa vieraalle autoa, jolla voisi hinata esim traileria. Vaihdelaatikkoja on kummestakin syystä mennyt rikki.
Yksityisillä voisi olla sellaisia autoja joissa on koukku. Vaan mistä sellaisen vuokraisännän löytää, on toinen juttu.
Tietänet että "jokaiseen" autoon pitää erikseen räätälöidä koukku, eli niitä ei osteta kaupan hyllyltä. Koukulle tulee näin ollen hintaa helposti 500-1000 €.
Ja jos sen väärällä käytöllä rikkoo auton, ei investointi kannata.
Mutta onnea etsinnälle.
Omassani on koukku, mutta en koskaan vuokraa tai anna autoani, varsinkaan hinurin osaan.- autoton
Tarkoitus on vetää vain 5m soutuvenettä tavallisessa peräkärryssä autonrenkaiden päälle sidottuna 2hv perämoottoria. Vedin edellisellä as.autollani monta vuotta samaa kärryä ongelmitta. Muistaa vaan että sitä ducaton vitosta käyttää vähemmän, ei vedätä sillä yhtään niin ei tule ongelmia. Siis vedettävä kuorma on kevyt.
- Anonyymi
No kylläpä tuon ymmärtää tarkemmin ajatellen.
Pitääpä ostaa sitten :::- Anonyymi
Ketjun 2004-08-10 aloittaneelle asia lienee jo päiväjärjestyksessä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3564208Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501881- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181778KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti671642Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551075