Jokaisen ihmisen tulee miettiä tekojensa seuraamuksia, ennenkuin on ne tehnyt. Ja välttää synninkirousta viimeiseen asti. Mutta langettuaan ihmisen on syytä muistaa, että meillä on suuri Jumala joka antoi ainoan poikansa, ettei yksikään, joka Häneen uskoo hukkuisi vaan, että heillä olisi iankaikkinen elämä.
Sillä yksin Jeesuksessa ja armossa meillä on elämä ja iankaikkisuus. Jokaiselle, joka katuu on mahdollista saada syntinsä anteeksi ja alkaa jälleen kerran uudestaan.
Sillä yksin Jeesuksessa ja armossa meillä on elämä ja iankaikkisuus. Jokaiselle, joka katuu on mahdollista saada syntinsä anteeksi ja alkaa jälleen kerran uudestaan.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jokaiselle, joka katuu on mahdollista saada syntinsä anteeksi ja alkaa jälleen kerran uudestaan.
hhmm, kirjoitatko nyt ihan varmasti sen mikä on totta ja ilmoitettu ??
miten on, Jumala katuu ja se ei auttanut ihmistä yhtään, päin vastoin.
miten on jos Eesau tahi Juuda päättää kääntyä ja katuu tekojaan, niin armo on ylenpalttinen tai sitten ei ?
eli kaksi todistajaa sanoi Mooses tekee asian vahvaksi eli on todistettu sen vanhurskaus ja oikeus.
eli kaikki ei sittenkää saa anteeksi vaikka katuu...
älä puolusta Jumalaa valheella tahi vääryydellä, muista Jobin ystävät, oli lähtö lähellä.