Luotettavuus toi työpaikkoja Suomeen. Nyt kovalla työllä jsaavutettu etu on ehkä lopullisesti menetetty.
Soini oikeassa.Keskustan aikaan Suomeen luotettiin
Kerran samaa mieltä
1061
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Soini itse on suurin syypää siihen, ettei Suomeen enää luoteta. Soini levittää jatkuvasti eripuraa asettamalla kansalaisia vastakkain ja pilaamalla perisuomalaisen yhteistyötaidon maineen maailmalla.
Soini pyrkii hajoittamaan ja hallitsemaan, ja motivaationa on vain hyötyä itse haalimalla verovaroja säätiölleen.
Pitäkööt säätiömiljonäärit mölyt mahassaan. Kuka tohon kansankusettajaan enää uskoo?
>Soini itse on suurin syypää siihen, ettei Suomeen enää luoteta. Soini levittää jatkuvasti eripuraa asettamalla kansalaisia vastakkain ja pilaamalla perisuomalaisen yhteistyötaidon maineen maailmalla.
Höpö höpö!
Politiikka on väkisinkin vastakkainasettelua, koska asioiden hoidosta olla montaa mieltä.
>Soini pyrkii hajoittamaan ja hallitsemaan, ja motivaationa on vain hyötyä itse haalimalla verovaroja säätiölleen.
Höpö höpö!
Soini ja puolue saa ihan kokoajan saman summan puoluetukea kuukaudessa teki hän mitä tahansa. Perussuomalisten säätiö on siitä hieno, että se on täysin rehellinen systeemi ja esimerkillinen säätiö, toisin kuin muiden vanhojen puolueiden säätiöt.
>Pitäkööt säätiömiljonäärit mölyt mahassaan. Kuka tohon kansankusettajaan enää uskoo?
Höpö höpö!
Soinihan olis halunnut antaa STX telakalle 50- miljjonan lainan ja sillä olisi turvattu telakkateollisuus Suomessa ja saatu korkotuloja ja verotuloja työttömyyskorvausten sijasta, siis käytännössä riskiä ei olisi ollut.
Olisiko Soinin pitänyt pitää tässäkin mölyt mahassaan? Älyä vailla oleva juippi olet!
Hallitus on jo ajanut itsensä ihan riittävän monta kertaa nurkkaan ja aika olisi vaihtaa lyhyen kuutosen käteinen osaavampiin miehiin ja se ope siltä sais lähteä opettamaan alakoululaisia ja vähän äkkiää. Verkonpainona oleva hallituskiimainen hyrrätakki arhinmäki on nyt ihan sama missä se majaansa pitää.(hampaaton lilliputti)
Jos Soini ei olisi kommentoinut telakka asiaa mitenkään, olisi persuvastustajat huutaneet itku kurkussa että missä se Soini nyt on ja miksei puolusta suomalaisia työpaikkoja ym... Mutta tää on tätä... Soinin ja perussuomalaisten menestystä kadehtitaan jopa niin kovasti, että yritetään kääntää rehellisen säätiön toiminta epärehelliseksi. Kun ei muuten keksitä mitään, niin aletaan ala-astemainen homottelu, leijonariipustai kiitospaitakeskustelu.
Persufanaatikoille ei kelpaa mikään. He syyllistyvät itse siihen, mitä Soinissa kritisoivat. Vastuutonta puskasta huudeltua ölinää.
>Luotettavuus toi työpaikkoja Suomeen. Nyt kovalla työllä jsaavutettu etu on ehkä lopullisesti menetetty.
Ehkä olisi rehellistä antaa linkki asiaan, jossa väität Soinin sanoneen sitä tai tätä?
Välikysymmys.
Montako työpaikkaa Perussuomalaiset on hankkineet olemassaolo-aikanaan Suomelle?
Soini on ulkomailla parhaansa mukaan yrittänyt pilata Suomen vakaata mainetta. Ja miksi? Vain saadakseen kotimaassa jonkun äänen lisää. Soini kaataisi silmää räpäyttämättä koko suomen, jos sillä saisi jonkun toopen äänen. Ikinä ei Soini ole tehnyt mitään vientiä edistävää. Onko joskus ollut mukana kauppavaltuuskunnissa tai vastaavissa? Ei.
"Onko joskus ollut mukana kauppavaltuuskunnissa tai vastaavissa? Ei."
Soini on niin lihava, ettei hän mahdu edes kauppavaltuuskuntiin.
Vain lapsellinen narsisti käyttää ulkomaisissa nettilehdissä julkaistuja kirjoituksiaan osoituksena kansainvälisestä kiinnostuksesta itseensä. Kun kaikki vielä tietävät, että Soini on ostanut jutut avustajaltaan Juurikkalalta, kuva itseään täynnä olevasta omien etujen ajajasta täydentyy vastenmieliseksi. Onneksi suurin osa suomalaisista on tajunnut, mistä on kysymys ja persut ovat romahtamassa marginaali-ilmiöksi.
Lasketaan sormilla joo!! 39 työpaikkaa eduskunnassa kansanedustajana (paljon enemmän työllisyyttä kuin edellisellä kaudella). Siihen avustajat ym..
Sitä kautta persuton myös välillisesti antanut toimittajille (iltalehti, seiska ym) varmasti työtä yllin kyllin. Seiska myy kuin häkä, kun on Hakkaraisen kuva kannessa. Työllistää siis postinjakajia!!
Noin 30 työpaikkaa avautui, kun nämä kansanedustajaksi lähteneet jätti silloisen työpaikkansa ja tilalle otettiin uusia työntekijöitä.
Hallituspuolueet sen sijaan on saaneet/tulevat saamaan aikaan massiivisia irtisanomisia telakka-alalla, Kaivosalalla, tienrakentamistöissä, puolustusvoimissa ym.
Eli persut saaneet tuhatkertaisesti enemmän työllisyyttä nousuun kuin hallitus!!!