EI TULLUT LIPPOSESTAKAAN EU-PRESIDENTTIÄ.
EI AUTA, VAIKKA KOKO PIENEN SUOMIPLÄNTIN LUPAAKAIN YDIJÄTTEIDEN LOPPUSIJOITUSPAIKAKSI JA HÄVITTÄÄ KAIKEN.
EI AUTA, VAIKKA KOKO PIENEN SUOMIPLÄNTIN LUPAAKAIN YDIJÄTTEIDEN LOPPUSIJOITUSPAIKAKSI JA HÄVITTÄÄ KAIKEN.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ikävä tosiasia on että Katainen ressukka ei osaa edes puhua ruotsia.
http://www.youtube.com/watch?v=XGiy-v7sZlI
Ei vaan osaa, ei vaikka Suomi on lailla säädetysti kaksikielinen maa. Lisäksi Kokoomuspuolue saa säännöllisesti joka vuosi 2 miljoonan euron rahalahjoituksen RKP-säätiöiltä.
Jos Katainen siirtyy Brysseliin, niin siellä on pakko opetella ruotsia paljon, paljon vaikeampi kieli, eli Ranskan kieli.
Ilman ranskan osaamista on Suomen EU-komissaarin mahdotonta saada mitään kelvollisen painoarvon omaavaa komissaarin salkkua hoidettavaksensa.
Kun ei Katainen pärjää matikkataitoineen ja kielitaitoineen edes Suomessa, niin miten ihmeessä se voisi pärjätä Brysselissä?
Se yritti ostaa eu viran meidän verorahoilla.