Hei, löysimme tällaisen oikein asiaan peryhtyneiden palstan niin päätimme kysyä neuvoa. Olemme nuorehko aviopari ja olemme muuttamassa maaseudulta töiden perässä Heseen töihin ja asuntoa olemme vailla. Rahaa on perinnöllistä syistä jonkin verran ja lisää aiomme ottaa pankista.
Hesen alueista Vuosaari/Aurinkolahti vaikutti ensin mielenkiintoisemmalta, mutta laajemman bingittelyn jälkeen huomasimme, että alueella on paljon sosiaalitapauksia/kaupungin vuokra-asuntoja ja ilmeisesti myös maahanmuuttaja voittoinen asukaskunta?
Myös asuntojen arvon lasku huolestuttaa, onko alueelta järkeä ostaa asunto vai kannattaisiko samantien katsella esim. kantakaupungin alueelta? Kiitos asiallisista vastauksista ja hauskaa uutta vuotta!
t. R ja H
Hesen alueista Vuosaari/Aurinkolahti vaikutti ensin mielenkiintoisemmalta, mutta laajemman bingittelyn jälkeen huomasimme, että alueella on paljon sosiaalitapauksia/kaupungin vuokra-asuntoja ja ilmeisesti myös maahanmuuttaja voittoinen asukaskunta?
Myös asuntojen arvon lasku huolestuttaa, onko alueelta järkeä ostaa asunto vai kannattaisiko samantien katsella esim. kantakaupungin alueelta? Kiitos asiallisista vastauksista ja hauskaa uutta vuotta!
t. R ja H
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuulen Hilda rane, sinun prvovo viestisi riittävävät, kova olet valehtelemaan ja esintymään eri hahmoissa, nyt oel taas malata muutaja. Ensiksi täytty kumota valheesi, Aurinkoalhdessa ei ole maahanmuutajia, eikä sosiaalitapauksia, meri-rastilassa onja olet sairas näillä omituisilla viesteilläsi, nuo sinun sairaat Irina:moga viestisi osoittavat jo m ikä olet "miehiäsi" Ip .osoitteesi on ylläpidon tiedossa ja samasta osoitteesat tulevat kaikki nämä valheelliset ha herjaukseen viittaavat viestit. HilDA RANE SINÄ ET VÄHÄLLÄ USKO, OLET KIPEÄ JA JÄÄT KIINNI TROLLEISTASI.
Älä viitsi kiusata tuota. Mäkin oon tehnyt jo ajat sitten päätöksen, että en syyllisty moiseen. Kaveri on pahassa pulassa, ei itse pahenneta asiaa.
Mielisairas häiriköi näillä avauksilla, ei ole normaali, esittää kaikkia Ok-loordeja ja Irina-Mogia, asuu kallion spurgualueella ja kehtaa tehdä näitä aloituksia jatkuvasti, esittää naista mielellään ja puhuu taipumuksistaan kuten noissa irina-moga jutuissa, Hilda-rane kalliosta näitä omituisia valeviestejä laittaa.
Aloittaja Irina-moga/Hilda-Rane, ´riehui joulun pyhätkin palstalla ja kertoili moneen kertaan kuinka paskansi housuunsa ja Irina_mogana kertoi viimekis homotaipumuksistaan, että tämmöinen häirikkö tämä Rane-hilda kalliosta, tyykkä esiintyä naisena ja ok-asukkaina ja herjaa muita koko ajan
Voi kysä onko Hilda-rane terve, istuu asunnossan kaket päivät ja kirjoittelee satuja herjoja.
Rane-Hilda, sinähän esiti sitä Japi hahmoakin ja kehuit meneväsi risteilylle, kuitenkin istu taas kallion kämpässäsi yksinäsi ja valehtelet täällä.
Olet sairas, tämä oli suunnillen tuhannes sinun avaamsi ketju samasta aiheesta, oelt ollut nuori sairaanhoitaja, vanha majuri, merikapteeni, vanha paappa, sopihie norjasta, ym ym kaikissa sama aihe,olet pahast sairas ja osoitteesi löyttyy ylläpidosta, ruvetaan tutkimaan ne herjauksesi palstalla
EI vuosaareen, ei. Sehän on afrikkaa nykysin. Toki venakkoo asuu brassaamassa myös. JOS on rahaa, niin kanta stadi!!! Toki wanha vuosaari on asuttavaa omine pikku taloineen.
Kantasuomalaiset ne Vuosaaren pahinta porukkaa ovat. Eivätkä ainoastaan päihdeongelmaiset törpöt. Uutta tulokasta kyylätään ja asiansa "tiedetään" selän takana. Huvittavampia ovat nämä nuoret rouvat (tai avopuolisot), jotka katkeran vihaisena kitisevät koko ajan jostain kohteen selän takana.
Jos massia kerran on, niin AURINKOLAHTI on toki kiva mesta. Valitettavasti se kuuluu vuosaareen, jossa on ihania naapureita, jotka eivät kunnioita ihmisten rauhaa. Baareja liikaa. Rantalla notkuu ja tietenkin koiranulkoilutajat ei osaa nostella jätöksiä. Erään polun nimikin on kusi kuja.
Jos muutat stadiin muuta mielummin muualle, LÄNTEEN.
Vain metro kuskaa keskustaan ja sen reitinvarrella on paljon ongelmia. Toki omalla autolla saa ajaa ihanassa RUUHKASSAKIN.
Muutin pois, kun en viihtynyt.
Jos känniset, monikulttuuri, jupit ei haittaa sinne vaan. Koiran tosiaan voi pissattaa jo ovella, niin muutkin tekee.