Perussuomalaisten valtava nousu ja kannatusluvut, sekä esimerkiksi Jussi Halla-ahon kehuminen saa ylläpidon poistelemaan ketjuja.
Se on turhaa, sillä kuten on nähty, perussuomalaisten nousu suurimmaksi puolueeksi jatkuu. Olisi mukava, jos koko ketjuja ei poistettaisi, vaikka joku kirjoittaisi ikävästi. Tuon ikävän viestin poistaminen riittäisi.
Se on turhaa, sillä kuten on nähty, perussuomalaisten nousu suurimmaksi puolueeksi jatkuu. Olisi mukava, jos koko ketjuja ei poistettaisi, vaikka joku kirjoittaisi ikävästi. Tuon ikävän viestin poistaminen riittäisi.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Nyt on tärkeintä suomalaisten kannalta, että 2014 eu-vaaleissa
perussuomalaiset ovat suurin puolue neljällä edustajalla,
lähtökohtaisesti suomalaisten kyykyttäjä Rkp ei enää ole tämän jälkeen
edustettuna parlamentissa, vasemmistoliitto, työläistiä pilkkaava
hippijoukko, putosi jo Esko Seppäsen poistuttua.
Selvitettävänä on tällä hetkellä, miksi Kataisen kokoomus KaKo taipui
EU:n vaatimuksiin, että urakoista Ranskaa vastaan ei saa kilpailla
vaan että kyse on muka EU:n etu että Ranska saa työtä
ja pysyy Saksan rinnalla maksamassa huihai-pankkien menoja.
HELSINGISSÄ - hippien kaupungissa jossa on iso työttömyys ja mamumäärä ja vähän vuokrataloja kun ne on annettu mamuille ja hipeille -
NÄYTELLÄÄN OMAA NÄYTELMÄÄ JOSSA VIHREÄ
hämeenlinnalainen psykologi Pekka Sauri
joka on valittu Helsingin teknikseksi kaupunginjohtajaksi vaikka ei tunne
Helsinkiä eikä tekniikkaa eikä lumenajoa eikä raitioteitä eikä mitään
MIKSI TÄLLE PSYKOLOGIKLOVNILLE VIELÄKIN MAKSETAAN PALKKAA TEKNISESTÄ TYÖSTÄ JOHTAJANA JA VIELÄ KOROTETUSTI, äijä ulos
koska pätevyyttä ei ole eikä missään nimessä palkkoja nyt ylös
Tohtori Halla-aho kertoo:
http://www.halla-aho.com/scripta/helsingin_johtajiston_palkankorotuksista.html
KOKOOMUKSEN VAPAAVUORI JATKAA RÖYHKEÄÄ MENOAAN koska tietää,
että kotirouvat äänestävät kokoomusta kun leikkivät herrasväkeä teki kokoomus mitä vain Suomelle, NO JOSSAIN TULEE TÄSSÄKIN RAJA VASTAAN JA KOKOOMUS ROMAHTAA VAALEISSA
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288528826301.html
Sadat työpaikat vaarassa
Telakkayhtiö STX:n mukaan risteilijätilauksen menettäminen vaikutti yt-neuvottelujen aloittamiseen.
STX myöntää, että useat sadat yhtiön työpaikat ovat vaarassa pian alkavien yt-neuvottelujen takia.
Asiasta tänään tiedottanut Metalliliitto ennakoi "useiden satojen" työpaikkojen vähentämistä yt-neuvotteluissa, jotka alkavat 8. tammikuuta.
lue historian tohtori Jussi Niinistön - Soinin kampanjapäällikkö ja puolustusvaliokunnan puheenjohtaja - NIINISTÖN LEHDISTOKATSAUKSET
JA ALOITA VAALITYÖ 2014 VAALEIHIN NYT
http://jussiniinisto.fi/index.php/2012/12/konservatismi-liberalismi/