Vanhasen JAHTI alkoi

Ensin Aho sitten Jäättenmäki...

nyt sosialistikabinetti jahtaa
Vanhasta.

Asiassa ainakin mukana:

Yle, wessberg SDP
Oikeusministeri koskinen, SDP
toimittaja, SDP
7775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pääpiru Halosen, jätit mainitsematta...

Äänestä

Matti on kova jätkä. Uskalsi lähteä sekaan Jäätteenmäen eron jälkeen, ei kaadu tällaisiin. Näin likainen kampanja saattaa laueta tekijöitten silmille.
Muuten, kampanja on todella suunniteltu. SDP:n pääpropagandistin Loka-Laitisen lähtölaukausteksti Iltalehdessä on ilmeisesti kirjoitettu Hesarin Tatu Vanhasen haastattelun JÄLKEEN.

Äänestä

Vanhanen teki kyllä hienosti kun ei alkanut kommentoimaan asiaa sen enempää. Asia Äijä.

Äänestä

On siinä herralla arvonimi emeritusprofessori saisi olla rasisti-natsiprofessori :) :D

Äänestä
  • turpa kii juntti. Tatu on rautaa...eikä syyttettä.

    Äänestä

Kuten tiedämme, ko. artikkelin pääministerin isästä julkaisi Helsingin sanomien kuukausikiliite. Kuten tiedämme Helsingin sanomat on osa Erkon media imperumia. Erkolla on puolestaa yhteyksiä ns. illuminati nimiseen uutta maailman järjestystä "New World Order" ajavaan salaliittoon. Illuminatin päämääränä on luoda yksi maailman hallitus, jonka tehtävänä on hallita koko maailmaa ilman valtiollisia tai taloudellisia rajoja, sekä uskontoja. Yksi merkittävimpiä askeleita kohti maailman hallitusta on eri mannerten taloudellinen ja valtiollinen yhdentyminen. Euroopassa tätä tarkoitusta ajaa EU. Miten tämä sitten liittyy Matti Vanhaseen? EU-kriittinen Vanhanen ei miellytä illuminatin suomalaisia kätyreitä. Tämän takia Vanhanen on saatava syrjään politiikan huipulta. Vanhasesta on pääministeri kaudellaan tullut varsin suosittu kansan keskuudessä, hän jopa kilpailee suosiosta Tarja Halosen kanssa. EU-kriittisyytensä ja suosionsa takia Vanhanen on uhka tavoitteelle liittä Suomi loppullisesti osaksi uutta maailman järjestystä. Tarja Halonen, joka on väliinpitämätön ja Lipponen, joka sokeasti uskoo EU:hun ovat paljon mieluisempia vaihtoehtoja illuminatille.

Äänestä

"Ensin Aho sitten Jäättenmäki...

nyt sosialistikabinetti jahtaa
Vanhasta. "

Ei sillä ole mitään väliä. Kepulaiset äänestää ne aina takaisin vaikka ne tekisi mitä. Ajatelkaa nyt Väyrystä, joka on jo vanha konna ja on täpärästi onnistunut välttää esim. maanpetossyytteen.

Tai Juhantalo, joka on edelleen Eduskunnassa, vaikka on oikeudessa tuomittu rikollinen.

Tai Jätteenmäki, joka valehteli ja joka kaikesta huolimatta oli EU-vaaleissa ääniharava.

Kyllä kepulaiset aina toisensa pelastaa, vaikka mikä olisi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mediaman kirjoitti:

Ensin Aho sitten Jäättenmäki...

nyt sosialistikabinetti jahtaa
Vanhasta.

Asiassa ainakin mukana:

Yle, wessberg SDP
Oikeusministeri koskinen, SDP
toimittaja, SDP

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu