Venäjä-vihaajia ja natottajia ottaa pattiin

Maailmanluokan näyttelijä Ranskan kuuluisuus Gerard Depardieu on ottanut itselleen Venäjän kansalaisuuden ja myös Brigette Bardot harkitsee samaa.

Älykkäät tietävät, missä raha liikkuu, raha tulee rahan luokse. Suomessa vaan ei. Meillä presidentti tekee kaikkensa, että suhteemme Venäjän kanssa huononisivat ja vaikka sodan partaalle.
11127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tuliko kuika tyyriiksi tuo Ryssäksi heittäytyminen ?

Äänestä
  • Hyvin halvaksi tuli Obelixsille lähteä veropakolaiseksi Venäjälle. Ranskan sossut on katsoneet Suomen verotuksesta mallia. Kaikki järkevät lähtevät ja tuo Ranska-Venäjä allianssi on näemmä edelleen hyvässä vedossaan.

    Äänestä

  • kuin saippua kirjoitti:

    Hyvin halvaksi tuli Obelixsille lähteä veropakolaiseksi Venäjälle. Ranskan sossut on katsoneet Suomen verotuksesta mallia. Kaikki järkevät lähtevät ja tuo Ranska-Venäjä allianssi on näemmä edelleen hyvässä vedossaan.

    BB tarvii kyllä minkkiturkin Moskovan talvessa.

    Äänestä

Mitattukin jo on: suomalaisia oikeistolaisia ottaa enemmän pattiin kun ranskalaisia sosialisteja.

Äänestä

Suomen natottajamedia yritti salata Depardieun loikkauksen Venäjälle.

Äänestä

Rikas sika muutti mielummin venäjälle, kuin maksoi veroja kotimaahansa?
Boikottiin menee kyllä kyseinen pottunokka, paska näyttelijä se on kyllä muutenkin.

Äänestä

Helsingin Sanomia, päätoimittaja Pentikäistä, presidentti Niinistöä, euroopaministeri Stubbia, presidentin kanslian/puolustusvoimien tiedottaja Tavallinen maisteria ottaa armottomasti pattiin kun älykkäät, kuuluistat , rikkaat loikkaavat lännestä Venäjälle.

Äänestä

Presidentti Niinistö, kokoomus, komentaja Puheloinen ovat jymähtäneet talvi- ja jatkosotaan Vanäjä-vihassaan.

Enää kukaan muu ei ole ryssävihaaja vaan nyt lännestä loikataan Venäjälle kuten Depardieun esimerkki osoittaa.

Siinä on Niinistölle ja Niinistön Nato-tiedottajalle Tavalliselle Kokemus-k Olet hullu maisterille nielemistä kun koko Nato kampanjan ajan Tavallinen Kokemus-K Olet hullu maisteri on yrittänyt esittää, että Venäjä on ruttoa ja länsi paratiisia.

Äänestä

mihin ne suomen "rikkaat" maksavat veronsa, niin, varmaakin kotimaahansa.

Äänestä

Presidentti Niinistöä, sen tiedottaja maisteria ja Hesaria ottaa pattiin kun ne ovat vuosikaupalla yrittäneet luoda suomalaisiin Venäjä vihaa ja ja Nato ihailua ja nyt äykkäät, rikkaat kuitenkin jo loikkaavat lännestä Venäjälle.

Presidentti Niinistön Venäjä-vihamielinen Nato-vehkeily on auttamattomasti vanhasta maailmasta.

Äänestä

Pikkuvanha Nato-setämme Stubb poltti kadekääminsä perusteellusesti. Hän katsoo oikeudekseen puuttua Venäjän valtion ja Depardieun väliseen asiaan vaatien Depardieun Venäjän kansalaisuuden peruuttamista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venäjä-kateellisille kirjoitti:

Maailmanluokan näyttelijä Ranskan kuuluisuus Gerard Depardieu on ottanut itselleen Venäjän kansalaisuuden ja myös Brigette Bardot harkitsee samaa.

Älykkäät tietävät, missä raha liikkuu, raha tulee rahan luokse. Suomessa vaan ei. Meillä presidentti tekee kaikkensa, että suhteemme Venäjän kanssa huononisivat ja vaikka sodan partaalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu