Eestist Soome auto toomine ja maksud....

kylli6

Tere ,

Palun natukene abi ja nõu. Soovitati siia kirjutada et ehk osatakse aidata. Nimelt on mu mees Soomes töötanud kolm aastat, nüüd on ka terve pere Soomes eelmise aasta lõpust. Meie perel on soetatud eelmise aasta juuni kuus liisingu kaudu auto, mille me ka Soome tahaksim eümber registreerida kuna terve pere elab siin. Kas keegi oskab aidata natukene, kuna oleme nüüd ummikus oma otsimistega. ei tahaks ausalt nii suurt maksu maksta auto Soome toomise eest, summa umbes 3000e kandis. Maksuvabastust saaks kui auto on vähemalt aasta olnud eraisiku nimel, kes kolib...vajaksime natukene nõustamise abi...loodan et keegi saaks aidata. e-mail: [email protected].

16

7175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EVVK

      EVVK

    • kulli6

      Kyllähän näitä tarjokkaita löytyy. laadusta viis tai kuus.

    • dipl.kaufmann

      Asjas on kaks teemat, mis on problemaatilised.

      Esimeseks teie kõik elate juba Soomes. Enne kui tegite sissekirjutuse Soome oleks auto saanud deklareerida kolimisvarana, mis juhul oleks autovero tõenäoliselt jäänud ära.

      Teiseks auto on liisingus. See ju tähendab, et auto ei ole teie oma. Vaja maksta liisingfirma välja, et saada auto omale nimele. ÕPETUS: ÄRA VÕTA AUTOT LIISINGUSSE! Auto peab ka vist olema üldjuhul pool aastat selle omandis, kes tahab auto kolimisvarana Soome viia.

      Soovitan maksta autovero või siis müüge auto Eestis. See siis minu isiklik arvamus.

    • ranza

      Tegelikult saab liisingus olnud autosid peale liisingu lõppemist arvele võtta kolimisvarana .
      Seda siis 5 aastat peale soome kolimist , See tähendab juhul kui auto oli 6 kuud enne soome kolimist liisingusse võetud ja alaline elukoht oli veel eesti .Seda võid mõelda ,kui oled auto
      vastutav kasutaja.
      Kõik on nii nagu knaufmann rääkis . Lisaks kolimisvarana toodud autole on piirang edasimüümisele ja rentimisele 2 aastat. Sellega võib sõita vaid ise ja oma pere ka muidugi ,(mees lapsed) .-- onud ja tädid enam ei tohiks.


      Teie Edasine tegevus oleneb kelle nimel on liising . Kui mehe ,kes on tänaseks soomes elanud üle 3
      aasta ,siis näeb soome riik temas oma alalist elanikku,kes käis endale lihtsalt välismaalt autot toomas .
      Maksab kõik verod ja hinnaalandust ei tehta mitte üheski punktis .Ostad välja liisingu , autovero, registeerimismaksu, esmase ülevaatuse, numbrimärgid, co-aastavero ja kindlustuse
      ( arvuta ise kokku tulli.fi kodulehel on kõik summad kirjas) .
      Väilsmaal Liisingusse võetud masinaid või välismaa registris olevaid sõidukeid ei luba Soome
      oma riigi territooriumil kasutada . Muidu ostaksid kõik oma autod saksast võtaksid sealt liisingusse ja sõidaksid rõõmsalt soomes Üks eu kõik .
      Teine variant , käid tollis teatamas ,et selle ja selliste numbritega autoga on soome tulnud . Tollist väljastatakse kohe luba autot kasutada 6 kuud "auto väliaikasen veroton käytö" .Seda saab seda teatud oludel pikendada aasta võrra. 1,5 aastat on maksimum aeg .Peale selle täitumist pead auto soome arvele võtma või riigist välja viima . Rohkem valikuid ei ole.

      • yxsaara

        Hei, kas see on kindel-kindel, et saab kuni liisingu kehtivuse aja vero vabalt sõita? Kas siis piisab samuti vabasvormis avalduse tegemisest nagu pere või turismiauto puhulgi?


    • XMenDVD

      Onko trokareita Pärnun suunnalla?

      • cemminen

        vois löytyä laita privaa niin jatketaa


    • Hurri-kaani

      Jaag ymmärtä inte tömmone Eesti höpotus. Jaag taala baara rantaruatsi.

    • kjdl

      Saab ka nüüd tuua soome verota.liising omamiseni viiv kasutus ja see on verovaba.

    • Finesfoorum
    • raul virupoeg

      kas nattuke või hirmtada kögiste, ma arva tema oleg selliste pragmaatika, mis see ole täpselt. Joohika Vana Tallina metsmaasigas ühistes. Siin automobiilitsiga hillitada juhiluba. Saku mullitutade Harjumaas olev. Ma ei arvada kui sa auto maahan töötad.

      • jaani uusmets

        Jah, ma arva see ole yksi suur probleem


      • juri
        jaani uusmets kirjoitti:

        Jah, ma arva see ole yksi suur probleem

        Kui ma arva et tütruk laksi parim hakkama. Se pole enim kõhistus jah. Imelisekul või tringeerused tööta.


    • saatanat

      vittu turpa kiinni suomen poro!

      • Karoliine

        Kas teil on liiv tema tuss, või miks sa oled nii vihane?


      • Maareta
        Karoliine kirjoitti:

        Kas teil on liiv tema tuss, või miks sa oled nii vihane?

        Jah, ma arvan, et see on


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Milloin viimeksi näit ikäväsi kohteen?

      Oliko helppo tunnistaa hänet? Millaisia tunteita tuo näkeminen herätti sinussa?
      Ikävä
      69
      1305
    2. En tiedä..

      Yhtään minkälainen miesmaku sinulla on. itse arvioin sinua moneenkin otteeseen ja joka kerta päädyin samaan lopputulokse
      Ikävä
      106
      1217
    3. Suhde asiaa

      Miksi et halua suhdetta kanssani?
      Ikävä
      113
      1155
    4. Kirjoita nainen meistä jotain tänne

      tai minusta, ihan mitä haluat. Niinkin voi kirjoittaa, etteivät muut tunnista, esim. meidän kahdenkeskisistä jutuista. K
      Ikävä
      73
      1070
    5. Paras olisi vain unohtaa

      Tuleekohan tähän meidän tilanteeseen ikinä mitään selvyyttä. Epätoivo iskee taas, enkä jaksaisi enää odottaa. Kohta lop
      Ikävä
      56
      861
    6. IS viikonloppu 18-19.5.2024.

      Laatija Toni Pitkälä on itse laatinut ja kuvittanut 3- arvoista ristikkonsa. Nihkeästi tuntuu löytyvän ensimmäisiä var
      Sanaristikot
      75
      751
    7. Oliko vähä sometettu taas vai?

      Tuli aiva liika nopiaa traktorin perä vastahan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/2b3857b3-f2c6-424e-8051-506c7525223a
      Kauhava
      9
      682
    8. Voisitko laittaa

      Nimesi ensimmäisen ja kaksi viimeistä kirjainta tähän?
      Ikävä
      41
      681
    9. Kristityn megahyökkäys idän palstoilla on kauhistuttava

      Terroristikristityn megahyökkäys joka puolella on kauhistuttava, hänen viesteissään on järjetön määrä vihaa. Hän on idän
      Idän uskonnot
      362
      669
    10. S on minun etunimen kolmas kirjain.

      Mikä sinun etunimen kolmas kirjain on?
      Ikävä
      53
      646
    Aihe