Tässäpä vimpeliläisille miettimistä

4179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vempelin vito on oikealla asijalla, Hongisto ei. Joko Reijo hylkäs Haloo-Vimpeli-liikkeen? Kuinka vahva armeija lähtöö Vimpelistä kuntaliitosneuvotteluihin. Ois sillä painoa, kun Reijo ois vetämässä neuvotteluja.
--------------------
Kansanedustaja Reijo Hongisto ilmoitti vaalien jälkeen, ettei ole käytettävissä Vimpelin valtuuston tai hallituksen puheenjohtajan tehtävää jaettaessa.Päätös on pitänyt.Hongisto uumoilee lähestyviä liitosneuvotteluja. Niissä pitää olla useamman kuin yhden puolueen edustus.
-Liitosneuvotteluihin mennään joka tapauksessa. Tulipa liitoksia sitten tai ei, on oikein, että neuvotteluissa on useampi puolue edustettuina. Nyt olisi edustettuna keskusta ja perussuomalaiset ainakin.
.

Äänestä

Niin--olikos tuossa jotain uutta?
Keksi jotain parempaa tiedotettavaa.

Äänestä

On tainnu tulla joka kuntaan liitosselvityspyynnöt. Kuntien on pitänyt antaa lausuntonsa asiaan, joten neuvotteluja käyvät kaikki kunnat.
Vai tietääkö joku nimetä kunnan jolta ei ole selvitystä pyydetty?
Vimpeli ei poikkea tässäkään asiassa muista kunnista.
Hongisto tietää tämän ja kertoo asian jonka ei pitäisi enää olla kenellekkään uutinen.

Äänestä

Yo. linkin perusteella oli luvassa jotain kuntaliitos asioita mutta todellisuudessa tämän päivän ilkassa kirjoitettiinkin sovusta Vimpelissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vempelin vito kirjoitti:

http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/reijo-hongisto-ottaa-jo-esiin-vimpelin-kuntaliitosneuvottelut-1.1316121

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu