Osui kivi LMC590:n etulasiin ja siihen tuli pieni halkeama. Lasien väliin tiivistyi heti kosteutta. Pystyyko kosteuden poistamaan ja halkeaman korjaamaan?? Hyviä ohjeita otetaan vastaan!! Mikä liike / kuka voisi korjata. Uusi ikkuna maksaa kuulemma paljon.. Vai olisko jollakulla käytettyä myydä?? Kiitos etukäteen asiallisista vastauksistanne
Ikkunan korjaus vai vaihto??
LMC590
45274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
anteeksi tyhmyyteni tossa tyyppinimessä, mut onko toi siis auton vai vaunun ikkuna? eli jos se lasia, äkkiä vaikka novus.fi selaimeen ja korjaamolle, maksaa viitisen kymppiä ja iskemä melkein näkymätön, mut toi kosteus..
Kyseessä on siis asuntovaunun avattava etuikkuna. Lienee jotain akryyliä tms.
Tiedoksi muuten vaan näistä sivu- ja takaikkunoista. Viimevuonna Kilpisjärvellä, kauniina kesäpäivänä oli lämmintä , autossa ovet ja ikkunat auki. Illalla auto täys itikkaa. RAID`illa ne hoitui. Tuli tupsuteltua tietysti ikkunaverhojenkin taakse. Kuinka ollakkaan, muutaman päivän kuluttua ikkunaan tuli kuvioita, joita yritin hinkata pois. Ei lähtenyt. RAID oli pureutunut ikkunaan. No ei se näköä haitannut, alkuun. Kk:n kuluttua näytti siltä, että ikkunaan olisi ammuttu reikä, josta lähti säröt joka suuntaan. Ikkuna oli kuitenkin ehyt. Nyt n. vuodenkuluttua ns. ammuttuun kohtaan tulikin reikä ja säröt lohkeilivat oikeasti. Siis jos käytät RAID`ia muista pyyhkiä ikkunat sen jälkeen.
Järjetöntä suitsutella tuollaisia syöpäyms.paskoja ja vielä asuntoautoon.Sitä tietenkin saa mitä tilaa.