Loppui koulupohja kun yritin irrottaa suksiboksia matkaajan katolta. En vaan yksinkertaisesti huomaa miten se on kiinnitetty.
Olisin ottanut sen pois kun tullimiehiä aina kiinnostaa se tuolla rajalla ja sinne könyävät tutkimaan.
Onko jollakin kokemusta moisesta kamppeesta.
Ducato Matkaajan suksiboksi?
9
351
Vastaukset 9
- Sitä
ei tiijä erkkikään miten joku on sen poksin sinne katolle pultannu. Asentajat kun on yksilöitä ja jokkainen kiinnittää poksin ihan omalla tavallaan.
- Taunolla on Fiatti
Kysy Öllölän Paroonilta neuvoa. Taunolla on samanlainen Hyyymeriin naulattuna .
- as.autoilija
Jos suksiboxi on kiinnitettu kattokaiteisiin, voi olla, että kun avaat boxin, niin sieltä löytyy neljä ruuvia, joita kääntämällä aukeaa kiinnitys"leuat" kaiteista. Ne leuat ovat kuin papukaijan nokka ainakin minun mallissani.
Malleja tietysti on monenlaisia, joten kukaan ei voi arvata, millainen sinulla on, kun et maininnut edes merkkiä. Kuukleta merkki ja malli, niin voit löytää netistä ohjeita enemmän. Nyt on niin , että boksi on tehtaalla asennettu. Ei ole kattokaiteessa kiinni. Se tässä maksaakin kun ei sitä näe miten se on kiinni, ihan kun olis liimalla. Tuskin on kuitenkaan liimalla. Pelkään , että on sisäpuolelta jotenki ruuvattu.
Ja sitten noille paskanjauhajille jotka kirjottaa mitä sattuu : painukaa hiiteen!- Varmastitoimii
Vuoraa Ramirentistä Rälläkkä, ja sitten sillä vaan katosta pala pois.
Pressu sateella reijänpäälle. Kesällä hyvä avoauto
- Matkaaja 86
Kyllä matkaajassa suksipoksi on intekroitu tonne takapuskuriin jo 80-luvun puolivälistä
- urpourputtaja
Siis onhan sielläkin pikku laatikko mutta katolla olevaa tarkoitin, sitä anopinkuljetuslaatikkoa!
- Sepän sälli
Katolla oleva suksiboksi EI ole tehdasasetus vaan jälkiasennus.
Ainoastaan takaboksi takapuskurissa on tehtaan asentama suksiboksi joskaan ei mikään maan paras systeemi.Katolle asennettu saattaa hyvinkin olla myyjäliikkeen asentama ja siksi tehty niin hyvin että tarkoitus olla siellä katolla eikä poistaa elikkä voi olla pultattu "katon sisältä kiinni" että purkaminen voi olla hankalaa.
Antaisin tullimiesten könyävän sinne kaikessa rauhassa ja antaisin boksin olla paikallaan.
Kyllä se käsikirja vaan tuntee tuon boksin tulla katolla. siis tehdas-asennus!
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411897Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101280- 991031
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88894- 66741
- 33632
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13508- 78501