Loppui koulupohja kun yritin irrottaa suksiboksia matkaajan katolta. En vaan yksinkertaisesti huomaa miten se on kiinnitetty.
Olisin ottanut sen pois kun tullimiehiä aina kiinnostaa se tuolla rajalla ja sinne könyävät tutkimaan.
Onko jollakin kokemusta moisesta kamppeesta.
Ducato Matkaajan suksiboksi?
9
292
Vastaukset
- Sitä
ei tiijä erkkikään miten joku on sen poksin sinne katolle pultannu. Asentajat kun on yksilöitä ja jokkainen kiinnittää poksin ihan omalla tavallaan.
- Taunolla on Fiatti
Kysy Öllölän Paroonilta neuvoa. Taunolla on samanlainen Hyyymeriin naulattuna .
- as.autoilija
Jos suksiboxi on kiinnitettu kattokaiteisiin, voi olla, että kun avaat boxin, niin sieltä löytyy neljä ruuvia, joita kääntämällä aukeaa kiinnitys"leuat" kaiteista. Ne leuat ovat kuin papukaijan nokka ainakin minun mallissani.
Malleja tietysti on monenlaisia, joten kukaan ei voi arvata, millainen sinulla on, kun et maininnut edes merkkiä. Kuukleta merkki ja malli, niin voit löytää netistä ohjeita enemmän. Nyt on niin , että boksi on tehtaalla asennettu. Ei ole kattokaiteessa kiinni. Se tässä maksaakin kun ei sitä näe miten se on kiinni, ihan kun olis liimalla. Tuskin on kuitenkaan liimalla. Pelkään , että on sisäpuolelta jotenki ruuvattu.
Ja sitten noille paskanjauhajille jotka kirjottaa mitä sattuu : painukaa hiiteen!- Varmastitoimii
Vuoraa Ramirentistä Rälläkkä, ja sitten sillä vaan katosta pala pois.
Pressu sateella reijänpäälle. Kesällä hyvä avoauto
- Matkaaja 86
Kyllä matkaajassa suksipoksi on intekroitu tonne takapuskuriin jo 80-luvun puolivälistä
- urpourputtaja
Siis onhan sielläkin pikku laatikko mutta katolla olevaa tarkoitin, sitä anopinkuljetuslaatikkoa!
- Sepän sälli
Katolla oleva suksiboksi EI ole tehdasasetus vaan jälkiasennus.
Ainoastaan takaboksi takapuskurissa on tehtaan asentama suksiboksi joskaan ei mikään maan paras systeemi.Katolle asennettu saattaa hyvinkin olla myyjäliikkeen asentama ja siksi tehty niin hyvin että tarkoitus olla siellä katolla eikä poistaa elikkä voi olla pultattu "katon sisältä kiinni" että purkaminen voi olla hankalaa.
Antaisin tullimiesten könyävän sinne kaikessa rauhassa ja antaisin boksin olla paikallaan.
Kyllä se käsikirja vaan tuntee tuon boksin tulla katolla. siis tehdas-asennus!
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 27826751
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?472255- 1991586
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1501498- 291236
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien29999- 122998
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30922Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex84831Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t82786