Kansa vaatii kuulemaan kansalaisten mielipidettä.
Vielä ei äänestetä kyllä/ei EU:lle, vaan nyt vaaditaan vasta kansanäänestystä, joka pitäisi olla asia, joka toteutuu ilman erityisiä nimienkeräämisiä!!
Haluatko kansanäänestyksen? ... 50 000 jaa-ääntä riittää.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/11
Kenen etu on ettei kansanäänestystä ei suoritettaisi?
Vielä ei äänestetä kyllä/ei EU:lle, vaan nyt vaaditaan vasta kansanäänestystä, joka pitäisi olla asia, joka toteutuu ilman erityisiä nimienkeräämisiä!!
Haluatko kansanäänestyksen? ... 50 000 jaa-ääntä riittää.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/11
Kenen etu on ettei kansanäänestystä ei suoritettaisi?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Seuraavissa eduskuntavaaleissa älkää äänestäkö hallituspuolueita, jos haluatte tämän menon jatkuvan. Suomen kansa kärsii ja hallituspuolueet lappaavat rahaa miljardi tolkulla välimeren maihin. Katainen vielä kehuu toimintaa, että me tienataan tällä !! Näköjään kokoomus, SDP, vasemmistoliitto ja vihreät voivat rinnastaa kaikki rikkaitten ihmisten puolueeksi, jotka ottavat vai köyhiltä ja antavat rikkaille kaikilla kepulikonsteilla (alhainen pääomaverotus, ALV:n nosto yms.) SDP & Vasemmistoliitto vielä lupasi ennen vaaleja, ettei ALV:tä nosteta. Mitä he sitten tekivät ? Valehtelivat äänestäjilleen päin naamaa !! Kannattaa muistaa tämä seuraavan kerran äänestyskopissa !!!
Nyt puolueet vaihtoon, ne kaikki,
Antti Pesonen
Itsenäisyyspuolueen puheenjohtaja
Jos Itsenäisyyspuolueen edustajia valitaan EU-parlamenttiin,puolue käyttää saamansa voimavarat työhön Suomen eurosta ja EU:sta eroamisen puolesta.
IPU:n motto "omalla rahalla tulevaisuuteen",
se on ainoa keino pelastaa maamme EU:n ikeestä ja euron
tukiaisista.
Joku oli Pesosta haukkuessaan tuolla IPU;n saitilla laittanut sinne
linkin vaalikoneesta, luin sen mielenkiinnolla ja olin kaikesta samaa
mieltä, lue sinäkin ja kommentoi,
http://yle.fi/vaalikone11/index.php?emp=l-1.d-12.lt-1.rt-1.ri-3616.s-5.q-1.ps-1
Erityisesti kiinnosti tuo tieto suurituloisten veronalennuksista,
sen vuoksi siis otamme velkaa tuon summan joka vuosi,
kok,ostä ääniä tällä alella.
Ei enää mitään salaisesti / pimeästi ja epä oikeuden mukaisesti / Laittomasti äänestämällä valtuuttamisia, vaan kaikille hyväksi kaikkia kohtaan Oikeuden mukaisesti ahkeroiden toimivia, parhaat mahdolliset asiantuntevat Totuuteen perustuvan ja mukaisen TYÖEHTO sopimuksen mukaisesti, vain uskollisiksi ja kuuliaisiksi nöyrästi ja laillisesti elävää ja toimivaa, kaikessa Raamatun UT mukaiselle, turvallisen ja turvatun, kaikinpuolisen hyvinvointi elämän ja tulevasiuuden mahdollistavalle ja takaavalle tielle lähtevää kansaaa Oikein palveleviksi.