http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-1288531880039.html
Mites evokkien suut nyt pannaan?
Huom muuten miten palstan linkissä evokit tietämättömyyttään taas levittävät omaa roskaansa, sanoen ettei hampaita omaavia dinoja voisi olla ennen saaliseläinten ilmestymisiä(LOL).
http://creation.com/piranha
Sääliksi ottaa tämä evokkien tietämättömyys, jos tämän maailman tietelijöiden hallussa olisi luja usko ja luottamus Raamattuun, tämänkin kaltaisilta tieteenteon harha-askelilta oltaisiin voitu välttyä.
Merten Kauhu, Leviathan
9
89
Vastaukset 9
- iIkimys
Miten tahtoisit evokkien suun pantavan?
"Sääliksi ottaa tämä evokkien tietämättömyys, jos tämän maailman tietelijöiden hallussa olisi luja usko ja luottamus Raamattuun, tämänkin kaltaisilta tieteenteon harha-askelilta oltaisiin voitu välttyä."
Täsmennä mitä tapausta tarkoitat harha-askeleella. Kalaliskon löytymistä vai jotain omaa väärinkäsitystäsi?- Hehhehheh
"Täsmennä mitä tapausta tarkoitat harha-askeleella. Kalaliskon löytymistä vai jotain omaa väärinkäsitystäsi?"
No tietysti tuota hammas-asiaa.
- äläkä mäkätä äijä
Mitä helvettiä sä nyt taas mökellät? Mikä tuossa on harha-askel? Se että tutkijat löysi kalaliskon vai se että kretaleet tulkitsee evoluutioteoriaa tahallaan väärin?
- Hehhehheh
"Mitä helvettiä sä nyt taas mökellät? Mikä tuossa on harha-askel? Se että tutkijat löysi kalaliskon vai se että kretaleet tulkitsee evoluutioteoriaa tahallaan väärin?"
Se että tutkijat pitävät hampaistoa merkkinä liha/kasvissyönnistä. = Argumentti tieteämättömyydestä
Sääliksi käy, jos kaikki tiedemiehet pitäisivät Raamattua lähellä sydäntään, niin tällaisiltakin harha-askelilta oltaisiin tiedemaailmassa voitu välttyä.
Juttusi menee jo niin päättömiksi, että trollauksesi alkaa olla liian läpinäkyvää.
"Mites evokkien suut nyt pannaan?"
Pieneen hymyyn.
"Huom muuten miten palstan linkissä evokit tietämättömyyttään taas levittävät omaa roskaansa, sanoen ettei hampaita omaavia dinoja voisi olla ennen saaliseläinten ilmestymisiä(LOL)."
Tämän hetkisen tiedon valossa ensimmäiset hampaat kehittyivät varhaisella devonikaudella yli 400 miljoonaa vuotta sitten eläneille varhaisille haille. Tämä oli siis jo ennen eläinten maalle siirtymistä. Erilaisia hampaita on tämän jälkeen kehittynyt myös konvergentilla evoluutiolla niin kasvin- kuin lihansyöjillekkin.
Linkin sisällön ymmärsit tietenkin väärin, koska pitää paikkaansa, että ravintoketjut rakentuvat aina pohjalta ylöspäin. Nyt myös tiedämme, että evoluutio on ollut "nopeaa" permikauden joukkotuhon jälkeen.
Pääkonttorin kirjoitus pirajoista tarjoaa lähinnä huvia ja myötähäpeää. Perisynti syntiinlankeemuksen jälkeen kun ei todellisuudessa selitä yhtään mitään.
"Sääliksi ottaa tämä evokkien tietämättömyys, jos tämän maailman tietelijöiden hallussa olisi luja usko ja luottamus Raamattuun, tämänkin kaltaisilta tieteenteon harha-askelilta oltaisiin voitu välttyä."
Ampuisin varmaan itseni, jos heräisin huomenna ja kaikkialla kaikki selitettäisiin vain ja ainoastaan pääkonttorin oppien mukaisesti :)- Hehhehhehheh!
"Tämän hetkisen tiedon valossa "
On väärin puhua "tämä hetkisestä tiedosta" jos osasta kokonaisuutta on tarkoituksella jätetty palasia pois, kuten Raamattu, linguistiikka, geologian tietämys, biologia, arkeologia jne.
Onko itsetunto liian heikko kun pitää toisia alkaa arvostelemaan, eikä kuitenkaan itse osaa kyseenalaistaa omaa maailmankuvaansa, ja ajatteluaan?
>jos tämän maailman tietelijöiden hallussa olisi luja usko ja luottamus Raamattuun
Luottamus on asia, joka pitää ansaita. Se ei synny itsestään eikä massiivisen julistamisenkaan tuloksena. Näyttöjä on oltava, ja ne raamatulta puuttuvat.- Hehhehheh
"Luottamus on asia, joka pitää ansaita."
Sen on Raamattu ja luomistutkimus kyllä ansainnut, siitä huolimatta ettei se nykyisessä muodossaan joillekin palstan denalistisille evoille kelpaisikaan.
- ajatteIija
Huonosti menee kretaleilla kun omaa oppia pitää yrittää pönkittää tahallisilla väärinkäsityksillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va651812Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661199- 138973
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu16871Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63642- 81636
- 41628
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa99611- 45528
- 47515