Kun mä autolla tulen....

Täältä etelästä päin sitä entistä kantatie 16 pitkin, lisään voimakkaasti kaasua viimeistään siinä kun olen atrian lihatehtaan ohittanut. Hellitän kaasujalkaa vasta kun olen turvallisella maaperällä :))...yleensä ajan pysähtymättä kokkolan seudulle asti:)
10386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vai niin. Mikä kirkon pimitti ? Kerro ihmeessä .

Äänestä
  • Otaksun, että joku petti, eikä asia ole vielä tullut loppuun käsitellyksi.

    Äänestä

mullakin tuli mieleen että rakkausasiat rempallaan ja lapualaanen sussu otti ja jätti---heit onhan täynnä maailma tää sä lemmi ketä suo miellyttää

Äänestä

En viitsi sanoa totuutta koska silloin kirjoitukseni täältä katoaa.

Äänestä
  • pieru?

    Äänestä

Raukka pelkää joutuvansa Atrian linjalle raakattavaksi.
Mätä liha ei käy elintarvikkeeksi- tiedoksi vaan.

Äänestä

Kaiken lisäksi raukka eksyksissä, kuustoistainen kun kulkee kyyjärveltä vaasaan, eikä sen varrelle tule sen enempää atria, kuin kokkolakaan

Äänestä

Sehä vaan turhaa pelekää jotta pohojalaasuus tarttuu
Vaikka se on aiheetonta pelokua
Se vois olla kotonansa ylypiä jos sais vähäkin vaikutteeta meistä jos vaan ymmärtääs hyäryn
Tuata pitääs vähä auttaa ottamhan pohojalaasuutta vastahan niin hyvä tulis

Äänestä

Voi sua, kun olet eksynyt. Katoppa uudestaan tie 16.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapualaaset hmmmmm kirjoitti:

Täältä etelästä päin sitä entistä kantatie 16 pitkin, lisään voimakkaasti kaasua viimeistään siinä kun olen atrian lihatehtaan ohittanut. Hellitän kaasujalkaa vasta kun olen turvallisella maaperällä :))...yleensä ajan pysähtymättä kokkolan seudulle asti:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu