Bensan hintasota pohjoisessa

"Nyt lähtee bensaa ja dieseliä halvalla. Pohjois-Pohjanmaan Iin huoltamot ovat myyneet viime päivinä Suomen halvimpia polttoaineita – ja vielä kovemmat hintatemput otetaan käyttöön."


Lähde: http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288532849625.html
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuten on aijemmin sanottu, polttoainetta voitasi myydä eurolla litra, roimalla voitolla

Mutta "junttien matematiikka" teke tästä vaikeaa kun 20% osuus nousee 10% nousee koko tuotteen hinta 10% tällä laskutavalla saadaan hyvät voitot, ja valitetaan kun kilpailu on kovaa

Äänestä

Vaalimaalla on ollut bensasotaa jo 20 vuotta. Hinta pyörii siinä 0,85-0,90 €.
Eikä tarvi käydä kuin muutaman kilometriä naapurin puolella. Kanistereita on Virolahden ukoilla jo autotallit täynnä. Saa taas kesällä rällätä tosi halvalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koska sota leviää kirjoitti:

"Nyt lähtee bensaa ja dieseliä halvalla. Pohjois-Pohjanmaan Iin huoltamot ovat myyneet viime päivinä Suomen halvimpia polttoaineita – ja vielä kovemmat hintatemput otetaan käyttöön."


Lähde: http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288532849625.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu